Догори
Дати відгук

Лікар розповідає про «ідеальний продукт» для вирішення проблеми зі здоров'ям

Без комплексного підходу ефект не буде значним.

3 хв на прочитання23 Грудня 2021, 07:44
Поділитись:

Часто люди шукають один ідеальний продукт для вирішення проблеми зі здоров'ям, і розчаровуються, коли бачать, що його вплив невеликий. Чи потрібно його більше споживати? Ні, відповідає кандидат медичних наук, автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я Андрій Біловешкін.

«Коли йдеться про зміну харчування, принцип «більш їж — більше користі» не працює.

 

Добре демонструє цей вплив різних продуктів на рівень ЛПНГ (поганого холестерину). Кожен узятий окремо продукт чи харчовий компонент впливає його рівень у середньому діапазоні 3-9 %, і збільшення його споживання не сильно впливає на подальше зниження його рівня. Але якщо взяти комплексну зміну дієти, коли поєднуються різні продукти з різним механізмом дії, то що більше різних компонентів ми включаємо в своє харчування, то більшим буде ефект — спостерігається посилення ефекту. Звичайно, воно не таке велике, а проте в суворо контрольованих умовах, коли випробуваним давали потрібні продукти, рівень ЛПНГ знижувався на 30 % (!!), а ось у дослідженнях, де просто рекомендували, — вже на 15 % (гірше виконання порад)», — розповідає Андрій Біловешкін.

Він пояснює, що збільшення кількості розчинної клітковини, більше рослинних стеролів та станолів, більше полі та мононенасичених жирних кислот знижувало рівень ЛПНГ. Це бобові, овочі, фрукти, ягоди, томати, насіння льону тощо, горіхи, зелений чай, авокадо, цільнозернові, риб'ячий жир, пробіотики, резистентний крохмаль, зелений чай та багато іншого. Так само як і виключення високоглікемічних вуглеводів, трансжирів, надлишку насичених жирів, цукру.

«Коли дивишся на кожен окремий продукт, то його ефект може здатися невеликим – подумаєш, лише кілька відсотків. Але ось системний підхід робить більш виражений вплив», — говорить науковець.

Такий самий принцип працює і для інших станів, пояснює Андрій Біловешкін. Наприклад, при артеріальній гіпертензії збільшення споживання калію знижує на 3.3. і 2.1 мм систолічний та діастолічний тиск. Якщо додати більше клітковини, отримаємо зниження на 3.4 та 2.2 мм. А ось комплексні програми зміни способу життя здатні за півмісяця знизити систолічний та діастолічний тиск на 14 %. Науковець розповідає, що понад 40 % піддослідних, включаючи людей із супутніми захворюваннями, знизили тиск систоли нижче 120 мм рт. ст. (а це вже відсутність артеріальної гіпертензії). Що більше факторів поєднувати, то кращий і стабільніший ефект.

«Тому, незважаючи на невеликий вплив у кожної окремо взятої інтервенції або продукту, найчастіше їх ефекти підсумовуються. Так комплексний підхід допомагає досягти помітних ефектів у покращенні здоров'я», — підсумовує Андрій Біловешкін.

Також ми розповідали про 10 продуктів, корисних при високому тиску.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Котика, який "вступив" у ТРО,  впізнала власниця у соцмережах(ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
Міндовкілля не може визначитися із ступенем забруднення моря, Маріуполь заблокований
2 хв на прочитанняВчора
Електричний велосипед з транспортним ящиком для британської протитанкової ракети NLAW
Фото: Twitter/HillridgeOSINT
Українці воюють на електровелосипедах (ФОТО, ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
У Європі фіксують спалах віспи мавп: хвороба передається статевим шляхом?
1 хв на прочитанняВчора
Народжені у вишиванках: МОЗ разом із партнерами одягнули уже 500 малюків із прифронтових зон у вишиті сорочки(ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Комітет Червоного Хреста розпочав реєстрацію військових та поранених, виведених із «Азовсталі»
1 хв на прочитанняВчора
Держекоінспекція підрахувала суму збитків після обстрілу сховища аміаку у Сумах
1 хв на прочитанняВчора
Тіла загиблих під драмтеатром у Маріуполі окупанти вантажать у машини та таємно вивозять(ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора