Догори
Дати відгук

Чому збільшення статистики раку грудей – це добре?

А також ще кілька гарних новин про це

2 хв на прочитання20 Жовтня 2020, 07:44
Поділитись:

Не лише в Україні, а й загалом у світі рак молочної залози дуже помолодшав, і це одна з дуже поширених онкопатологій у жінок. Про це сказав у своєму інтерв’ю GreenPost Юрій Марченко – акушер-гінеколог, мамолог.

Коментуючи динаміку захворюваності на рак грудей в Україні, лікар сказав, що після раку шийки матки та раку яєчників рак молочної залози стабільно займає третє місце, а в деяких регіонах навіть друге.

Проте лікар пов’язує зростання кількості випадків захворювання з поліпшенням діагностики.

«Раніше жінки або не доживали раку молочної залози, або його неякісно діагностували», – говорить Юрій Марченко.

Лікар пояснює, що раніше летальні випадки припадали на ускладнення, і вони фіксувалися.

«Якщо жінка померла від ракової тромбоемболії, то писали "тромбоемболія легеневої артерії", і все. А першопричиною був рак молочної залози. Зараз же ми його краще діагностуємо, раніше виявляємо, відповідно і статистика підросла», – говорить Юрій Марченко.

Та лікар наголошує, що на противагу цьому є позитивний момент: за останні 10 років спостерігається дуже великий прогрес у лікуванні раку молочної залози. «Ми навчилися диференціювати гормонально залежні пухлини і лікувати їх за допомогою гормонів, а також різні імуногістохімічні варіанти пухлин – підбирати для них лікування, що дає позитивний ефект і більший відсоток п'ятирічної виживаності (в онкології є такий критерій)», – пояснює Юрій Марченко. Лікар розповідає, що раніше цей відсоток був не такий великий, та зараз він становить 6-7 із 10 жінок (також залежно від регіону).

Раніше ми розповідали, що лікар назвав шість причин раку грудей.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.