Догори
Дати відгук

Лікар Комаровський: захист від COVID у школах — це нісенітниця

Дітям нічим дихати

2 хв на прочитання26 Жовтня 2020, 14:55
Поділитись:

Заходи щодо стримування коронавірусу, які застосовуються в більшості українських шкіл, позбавлені логіки й здорового глузду, оскільки засновані на поширених упередженнях. Таку думку висловив у своєму Telegram-каналі відомий лікар і блогер Євген Комаровський. За його словами, різке зростання захворюваності коронавірусу відбудеться, ймовірно, з початком опалювального сезону, адже "ми традиційно протягу боїмося більше, ніж хвороб".

"Те, що в наших школах називається "заходами", це, в більшості випадків, з епідеміологічної точки зору, — абсолютна маячня. Діти в масках на прогулянках, закриті класи, які опромінюють ультрафіолетом, малюки, які миють руки з ранку до ночі ... Я жодного разу не бачив, щоб мені (як глядачеві) показали клас по телевізору і сказали:"Ось у нас відкрите вікно, провітрювання. Ось у нас термометр, ось — гігрометр". Люди не можуть додуматися, що в класі насамперед потрібно організувати протяг, контролювати температуру і вологість повітря. Легше ж відмити гроші на масках, санітайзерах, на миття підлоги хлоркою, на нещасних дітей в масках ... Вони в масках, поки на них камера дивиться, а потім знімають, щоб хоч трохи подихати. А ви самі спробуйте подихати в масці в кімнаті, де температура +26 і вологість повітря 20%!", - продовжив він.

Лікар наголошує, що організувати звичайне провітрювання приміщення дуже просто.

"Але якщо не дай Боже, відкрили вікно, а потім у дитини — соплі, прибіжить його особливо розумна розлючена мати з криком: "Що ж ви довели мою нещасну дитину і заразили його з вашим протягом коронавірусом", - констатує фахівець.

Комаровський приходить до висновку, що політика щодо стримування епідемії в школах в кінцевому підсумку визначаться страхами та упередженнями.

"Коли страхи батьків або переконаність батьків у тому, як треба дбати про здоров'я дітей, визначають політику держави й конкретній школі: в класі, вони вважають, потрібно поставити кварцову лампу і натопити гарненько", - Комаровський, як лікар вважає це бредом.

Лікарка попередила, про те, що чекає на людей після одужання від COVID та як від цього вберегтися.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.