Ленінградський військовий округ підготують до можливої війни з Фінляндією та країнами Балтії — джерело

2 хв на прочитання08 Жовтня 2023, 17:51

Після війни в РФ прагнутимуть відтворити збройні сили, здатні вести війну в Європі і з Україною, і з НАТО на західному театрі.

Кордони Ленінградського військового округу запропонували розширити до Арктики. Міноборони Росії підготувало указ президента, згідно з яким Ленінградський військовий округ буде включати Мурманську й Архангельську області, Республіку Комі та Ненецький автономний округ, повідомляє «Агентство».

Військовий експерт Юрій Федоров пояснив виданню, що таким чином російська влада розраховує наситити створюваний округ військами для можливих конфліктів із країнами Балтії та Фінляндією.

«Округ призначений для ведення війни на певному театрі воєнних дій. У Ленінградського військового округу два театри — країни Балтії та Фінляндія. Щоб округ мав достатньо з'єднань, його треба наситити військами. Відповідно йому передаються війська, дислоковані в цих регіонах», — уточнив Федоров.

Він зазначив, що ця перебудова розрахована на період після війни в Україні, оскільки зараз усі сили, які передаватимуться до складу Ленінградського округу, зайняті там.

«На місці 20 відсотків, напевно, залишилося, і вони не боєздатні», — додав Федоров.

За словами експерта, після закінчення війни перед усіма країнами, які брали участь у конфлікті, постане питання підготовки до майбутньої війни: НАТО, США та Європа домагатимуться розгортання великих сил стримування на російських кордонах, Україна — вступу до НАТО або отримання достатнього озброєння.

«Перед Росією стане ще більш складне завдання, тому що армія пошарпана, сучасні озброєння виснажуються, війна виявила масу слабких місць в армії. Прагнутимуть відтворити збройні сили, здатні вести війну в Європі і з Україною, і з НАТО на західному театрі», — сказав Федоров.

Нову реформу російської армії Володимир Путін запустив на колегії Міноборони у грудні 2022 року, підтримавши пропозиції Сергія Шойгу. Ці пропозиції передбачали зміна віку призову на строкову службу (у результаті верхня межа була збільшена до 30 років), збільшення чисельності армії до 1,5 мільйона осіб (з 1 млн осіб), відтворення Московського та Ленінградського військових округів і формування нового угруповання військ на кордоні з Фінляндією.

Інститут вивчення війни (ISW) пояснював реформу російської армії бажанням влади підготувати її до широкомасштабної війни загалом.

Також ми писали, що в Росії планують включити окуповані українські території до Південного військового округу.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: