Китайська вакцина від коронавірусу не захищає літніх людей

2 хв на прочитання21 Липня 2020, 17:35
Фото - REUTERS

Це показали дослідження

Китайська векторна вакцина від COVID-19 показала низьку ефективність у літніх людей. Науковці припускають, що для них може знадобитися додаткова вакцинація. Результати другої фази клінічного дослідження рекомбінантних аденовірусної векторної вакцини проти COVID-19 опублікували в авторитетному журналі The Lancet, повідомляє 24 канал

Саме дослідження провели у квітні, в ньому взяли участь понад 500 осіб. Вакцина з робочою назвою Ad5-nCoV розроблена на основі позбавленого патогенності аденовірусу. У його геном вбудований ген вірусу SARS-CoV-2. Аденовірус доставляє гени SARS-CoV-2 в організм людини, і до відповідних білків коронавірусу у людей виробляються антитіла. 

Основною метою дослідження було оцінити реакцію імунної системи на вакцину і визначити її найбільш відповідні дози, які будуть використовуватися в наступній фазі. Наступна, третя, фаза дослідження повинна буде показати, чи захищає вакцина від COVID-19 в реальному житті. 

Серйозних побічних дій вакцини в цьому дослідженні не зареєстрували. Основними небажаними реакціями були біль в місці ін'єкції, лихоманка, слабкість. У 95% учасників, які отримали високу дозу вакцини, вчені виявили вироблення Т-клітин або антитіл проти коронавірусу. У групі з низькою дозою їх виявили у 91% учасників. Автори дослідження вказують, що в учасників, у яких був імунітет до аденовірусу, що застосовувався для виготовлення вакцини, вироблення імунітету до SARS-CoV-2 був набагато гіршим. Всього у 52% учасників дослідження був виявлений імунітет до аденовірусу, що існував до вакцинації. Чим старші люди, тим частіше у них є імунітет проти аденовірусу. Тому при використанні цієї вакцини найгірше виробляється імунітет у літніх людей.

Тим часом, коронавірус "добрався" до депутатів Київради.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: