Догори
Дати відгук

Китайська вакцина проти COVID, яку закупила Україна, виявилася малоефективною

Sinovac Biotech показала лише 78 % ефективності для лікування легкої форми коронавірусу під час випробувань.

1 хв на прочитання11 Січня 2021, 13:47
Фото: Getty Images Фото: Getty Images
Поділитись:

Китайська вакцина проти коронавірусу Sinovac Biotech, котру нещодавно закупила Україна для масової вакцинації, показала під час випробувань лише 78 % ефективності, про це повідомляє Bloomberg

Цей показник не відповідає приблизно 95 % ефективності, що спостерігається у РНК-вакцинах, розроблених Pfizer Inc. і Moderna Inc. Результат підтвердили офіційні особи штату Сан-Паулу в Бразилії, де й проходили випробування. 

«Вакцина була на 78 % ефективною для запобігання легким випадкам захворювання на Covid-19 і на 100 % ефективною проти важких і середніх інфекцій», — сказав Дімас Ковас, директор Інституту Бутантана, який співпрацював із Sinovac.

Втім, фахівці інституту відмовилися надати конкретну інформацію про вікові групи та побічні ефекти вакцини. 

Нагадаємо, що інформація про ефективність вакцини виробництва КНР від самого початку була суперечливою. Так, дослідники у Бразилії відклали публікацію повних даних про вакцину наприкінці грудня, заявивши лише, що вона виявилася більш ніж на 50 % ефективною. Згодом міністр охорони здоров'я Сан-Паулу Жан Горінхтейн заявив, що вакцина не досягла 90 % ефективності. А Туреччина, своєю чергою, заявила про рівень ефективності у 91,25 %, хоча це спостереження й базувалося на 29 випадках.

Як ми писали раніше, міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, через які перевірки має пройти російська вакцина від коронавірусу «Спутнік V», аби потрапити на ринок України. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.