Китай ускладнює в'їзд для людей із регіонів, де поширений новий різновид віспи. Наскільки ситуація загрозлива?

3 хв на прочитання16 Серпня 2024, 19:03
Зображення згенеровано ШІ

«Якщо коронавірус можна було вважати "тренувальним", то Mpox уже виклик справжній, серйозний».

Китай посилює контроль за в'їздом людей з уражених Mpox (також відомим як мавпяча віспа) країн через зростання кількості випадків захворювання в Африці. Кожен, хто подорожує з країн, де зафіксовані випадки вірусу, хто контактував з хворими на вітряну віспу або має такі симптоми, як лихоманка, головний біль, біль у кінцівках або збільшення лімфатичних вузлів, повинен з'явитися на митницю, оголосила влада Пекіна. Митники візьмуть зразки та перевірять їх, повідомляє Die Zeit.

Це рішення негайно набуває чинності й діятиме протягом шести місяців для в'їзду через міжнародні морські порти й аеропорти, оголосила китайська влада. Це також стосується вантажних перевезень. Як повідомляється, влада класифікує регіони походження як уражені, спираючись на список Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Посилаючись на орган охорони здоров'я Африканського Союзу, митниця повідомила про 13 країн африканського континенту, в яких було зареєстровано кілька тисяч підозрюваних випадків захворювання на віспу.

Mpox потрапила до складеного ВООЗ нещодавнього списку патогенів, здатних викликати чергову пандемію.

У середу ВООЗ оголосила найвищий рівень тривоги через спалахи віспи (зокрема в Демократичній Республіці Конго) і новий, потенційно небезпечний варіант.

У липні 2022 року ВООЗ вже оголошувала надзвичайну ситуацію через Mpox. На той час випадки захворювання були зафіксовані у понад 60 країнах. Інфекції повернулися до кладу II, який викликає легший перебіг хвороби. У травні 2023 року надзвичайний стан було скасовано, оскільки спалахи були взяті під контроль у більшості країн.

Існує дві вакцини проти Mpox, але в Африці немає достатньої кількості доз. Швеція також нещодавно підтвердила випадок захворювання на варіант віспи кладу I.

Mpox є інфекційним захворюванням, що викликається вірусом. Вона може призвести до підвищення температури, ознобу, головного болю, болю в м'язах і респіраторних симптомів. Характеризується болючим шкірним висипом із тисячами пухирців на шкірі, які згодом лопаються і вкриваються кіркою. Вона часто з'являється на долонях і підошвах, у ротовій порожнині чи в районі статевих органів.

Науковець-хімік Сергій Бесараб наголошує, що Мрох споріднений із класичним вірусом віспи (вірус роду Orthopoxvirus). А чорна віспа була мало не основним компонентом радянської програми біологічної зброї.

Нинішній вірус має досить тривалий (до 21 дня) майже безсимптомний інкубаційний період, збільшену швидкість поширення. Смертність Mpox вища за смертність перших штамів коронавірусу у 2020-2021 роках (1,2 %)

Науковець підкреслює, що від людини до людини Mpox передається при контакті з інфікованим біологічним матеріалом, тобто при дотику, тісному і не дуже (розмова, кашель, чхання) контакті. Ризик зараження — нехай і менший, ніж при прямому контактуванні — є при використанні речей інфікованої людини (одяг, постільна білизна, килим як у фільмі). Переносниками вірусу можуть бути домашні тварини — кішки, собаки, причому вони його добре поширюють (через укуси, подряпини).

«Якщо коронавірус можна було вважати "тренувальним" з погляду ЗІЗ і самодисципліни, то Mpox уже виклик справжній, серйозний. Просто так не відмахнутися, хоча б через утворення виразок, що довго гояться, через які хвора людина залишається переносником до повного відновлення цілісності шкіри. Це вам не ходити з хірургічною маскою на бороді», — вважає Сергій Бесараб.

Більше новин читайте на GreenPost.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: