Країни G7 підписали декларацію про гарантії безпеки України: подробиці

2 хв на прочитання13 Липня 2023, 08:37

У сфері постачання пріоритетними стануть засоби ППО, артилерія, далекобійна зброя, бронетехніка.

США, Великобританія, Франція, Німеччина, Японія, Італія, Канада - країни G7 підписали декларацію щодо надання Україні гарантій безпеки. Вона, зокрема, передбачає розвиток оборонної промисловості країни, обмін розвідданими, передачу сучасного озброєння.

У відповідь Україна зобов'язується здійснити судові, економічні реформи для підвищення прозорості політичної системи.

Союзники планують допомогти Україні «побудувати потужну та ефективну систему оборони на суші, у повітрі та на морі», щоб забезпечувати стабільність та стримувати «будь-які загрози». У зв'язку з цим плануються тренувальні навчання українських військових, підтримка ініціатив у галузі кіберзахисту. У сфері постачання пріоритетними стануть засоби ППО, артилерія, далекобійна зброя, бронетехніка.

У декларації йдеться про готовність G7 залишити заблокованими російські активи доти, доки Росія «не заплатить за шкоду», завдану Україні. Також країни планують «дослідити варіанти» для розробки механізму відшкодування Росією збитків, втрат та шкоди. Крім того, країни G7 продовжать чинити тиск на санкцію на Росію, йдеться в документі, і підтримувати «діяльність міжнародних механізмів», включаючи Міжнародний кримінальний суд.

Країни, які приєдналися до декларації, продовжать надання технічної та фінансової допомоги Україні для невідкладних потреб, а також з метою реалізації необхідних для євроінтеграції країни реформ. Згідно з декларацією, кожна країна G7 має провести переговори з українською стороною для вирішення "конкретних довгострокових зобов'язань". До гарантій безпеки можуть приєднатися країни, які не входять до G7.

Глава офісу президента України Андрій Єрмак назвав декларацію G7 важливою перемогою країни на шляху до НАТО. За його словами, наступний крок – це двосторонні угоди між Україною та окремими країнами, які підписали декларацію. Президент України Володимир Зеленський на полях саміту НАТО, коментуючи гарантії безпеки країн G7, наголошував, що вони мають не замінити членство України в альянсі, а сприяти її вступу.

Відомо, НАТО — Україна: основні моменти комюніке Альянсу.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: