Догори
Дати відгук

Кожного року тютюн вбиває близько 6 мільйонів людей по усьому світу

27% всіх випадків загибелі людей від раку пов’язані з палінням

1 хв на прочитання30 Травня 2020, 14:38
pixabay pixabay
Поділитись:

Кожного року тютюн вбиває близько 6 мільйонів людей по усьому світу. 27% всіх випадків загибелі людей від раку пов’язані з палінням. Якби вдалося повністю заборонити паління, це могло б упередити 90% випадків раку легень.

"Цим смертям можна було запобігти. Ці 6 мільйонів особистостей могли б бути сьогодні з нами, і уникнути численних страждань. При тому, що ми знаємо – використання тютюну є найбільшою причиною смерті людей, яку можна упередити, вона продовжує спричиняти хвороби та втрати життя", - заявила  єврокомісар з питань здоров’я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідес напередодні Всесвітнього дня без тютюну (31 травня) .

Представник Єврокомісії назвала тютюнопаління серед факторів, які завдають прямої шкоди економіці цілих країн, пише  ec.europa.eu. 

На додаток до величезних ризиків для здоров’я, тютюнопаління несе величезні економічні збитки – за офіційними даними 2017 року економічна ціна паління склала близько 4,6% від ВНП Євросоюзу.

Відтак, Кіріакідес наголосила,що  ЄС у Європейському плані боротьби проти раку  маємо зробити потужний фокус на контролі над тютюном та здійснити потужні заходи, щоб зменшити його шкідливі впливи.

Нагадаємо, вчені заявили, що безпечних тютюнових виробів не існує.

Тим часом, в Україні подорожчають сигарети на 20% у 2020 році, і незабаром на пачках з'являться більш страхітливі зображення, а деякі тютюнові вироби взагалі заборонять. Також, автори нового законопроєкту впевнені, що після його прийняття курити стануть менше, і економіка не постраждає.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.