Кабмін прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів» № 1110. Документ підготовлено Міністерством аграрної політики та продовольства України, передає «ПроАгро Груп».
Згідно з постановою, бюджетні дотації надаватимуться товаровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення, а також організаціям водокористувачів для відновлення насосних станцій.
Бюджетна дотація товаровиробникам надаватиметься на проведення робіт з реконструкції існуючих та/або будівництва нових систем, за введені в експлуатацію меліоративні системи, зокрема з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення (трубопроводи, гідротехнічні споруди тощо); придбання техніки та обладнання (дощувальна техніка, насосне обладнання та запчастини до них) або краплинного зрошення вітчизняного виробництва.
Кошти надаватимуться товаровиробникам на безповоротній основі:
Організаціям водокористувачів бюджетна дотація надаватиметься для відновлення, реконструкції, модернізації, капітального ремонту насосних станцій, які введені в експлуатацію після відповідних робіт (зокрема заміна та ремонт насосно-силового обладнання, здійснення заходів з енергоефективності). Дотація надаватиметься на безповоротній основі у розмірі до 50 % вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до проєктної документації.
Для отримання бюджетної дотації документи необхідно подати до Мінагрополітики до 20 листопада поточного року включно. До 15 грудня поточного року міністерство затвердить розподіл бюджетних коштів між товаровиробниками та організаціями водокористувачів пропорційно нарахованим сумам бюджетної дотації.
Державна підтримка націлена на підвищення ефективності ведення сільського господарства в умовах змін клімату, стимулювання збільшення використання меліорованих земель, відновлення роботи непрацюючих насосних станцій, та відповідне збільшення виробництва сільськогосподарської продукції.