Коронавірус SARS-CoV-2 виявили у 81 країні світу і він продовжує поширюватися.
Від зарази вже померло 3203 людини, ще 93510 інфіковано, інформує GreenPost.
В той час, коли Китаю вдається стримувати поширення вірусу та інфікування нових людей, інші країни поки не можуть похвалитися успіхами на цьому поприщі.
За межами Китаю найбільше людей померло в Італії та Ірані – 79 та 77 осіб відповідно, кількість інфікованих у кожній країні становить близько 2,5 тисяч осіб. У Південній Кореї вірусом заразилася вже 5621 людина, з них 33 – померло.
У США коронавірус виявили вже у 12 штатах, найбільше у Каліфорнії та Вашингтоні. Щонайменше 9 людей померли, а загальна кількість інфікованих зросла до 128 осіб. Усі інфіковані подорожували до Італії чи Ірану або контактували з тими, хто відвідував ці країни.
Перший випадок коронавірусу зафіксували у Польщі – це підтвердив міністр охорони здоров'я країни Лукаш Шумовський. За його словами, пацієнт перебуває у лікарні західного міста Зєльона Гора і його стан хороший. За неофіційними даними, у Польщі перебувають 1,5-2 мільйони українців. Вони їдуть туди на заробітки або навчатися через близькість до України та майже відсутність мовного бар’єру.
Білорусь повідомила про збільшення кількості інфікованих до чотирьох осіб, але попереднє тестування виявило коронавірус ще у двох людей, яких додатково тестуватимуть. Міністерство охорони здоров’я країни повідомило, що усі пацієнти перебувають під наглядом, а їхній стан задовільний. Всього білоруські медики провели понад п’ять тисяч тестів на коронавірус.
В Австралії щонайменше у 42 людей виявили інфекцію, одна людина померла. Ріст кількості інфікованих подекуди спричинив паніку. Австралійці, які ще не оговталися від масових пожеж, що тривають з вересня, та інших природних катаклізмів, почали запасатися продовольством та товарами першої необхідності.
Так, в одному із супермаркетів Брісбена, люди спустошили полиці з товаром. Через це мережа австралійських супермаркетів Woolworths Group оголосила про обмеження продажу туалетного паперу: не більше чотирьох упаковок на руки.
Голова місії Всесвітньої організації охорони здоров’я по боротьбі з коронавірусом у Китаї Брюс Айлворд зазначив, що поширення коронавірусу не є пандемією, хоча його твердження доволі суперечливе.
"Це не є (пандемією). Це може стати великою (пандемією). Але як у випадку з грипом, незалежно від того, чи є пандемія, це функція вірусу. Це вірус з дуже-дуже високим рівнем зараженості, дуже-дуже високим рівнем передачі. Час, коли [вірус] перейде від [однієї людини до іншої], може становити лише 1,5 дні. Для Covid-19 це довше - чотири-п’ять днів. Подивіться по всьому світу. Ми бачимо цілу купу спалахів, які контролюються правильними реакціями, і навіть покращуються, якщо країна гарно реагує. Паніка та істерика не потрібні. Це захворювання, яке передається у випадку тісних контактів. Це не прихований ворог, який ховається за кущами. Будьте організовані, ставайте освіченими та працюйте", - зазначив він в інтерв’ю виданню Vox.
Проте очевидно, що доктор Айлворд занадто довго пробув у Китаї і говорить з позиції країни, яка змогла зупинити поширення інфекції. Він неодноразово наголошував, що західні лікарі не так ефективно справляються з вірусом, як китайські. І якщо вже він вирішив порівнювати коронавірус з грипом, то хворий з коронавірусом в середньому заражає 2,2 особи, а з грипом – лише 1,3.
Так званий "іспанський грип" у 1918 році мав таке ж репродуктивне число, як і сьогоднішній коронавірус. Тоді від пандемії загинуло 50-100 мільйонів людей. Звичайно, що медицина розвинулася з того часу, але чи доцільно применшувати можливу загрозу, яку несе собою SARS-CoV-2? Ми жодним чином не закликаємо до паніки чи інших дій, а лише вимагаємо, щоб чиновники казали правду, називали речі своїми іменами та визнавали свої помилки.