Головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко вважає, що хибно сподіватися на те, що прийде літо, сонце пригріє, і вірус автоматично зникне.
"Цей вірус стійкий. В Африці та Австралії, де тепло, випадки захворювання реєструють. Але коронавірус не любить ультрафіолету. Тому є ймовірність, що кількість захворілих знизиться. Головне, щоб у людей спрацював інстинкт самозбереження і щоб вони захотіли захищатися. Тоді усім нам стане легше", - цитує слова епідеміолога wz.lviv.ua,у відповідь на питання чи сприяє тому, що вірус живе довше, вічний львівський дощ.
За словами лікарки, не усі хворіють важко, багато хто хворіє безсимптомно чи у легкій формі, але ці люди можуть заразити тих, хто старші за віком і є у групах ризику: з цукровим діабетом, хронічними захворюваннями дихальної чи серцево-судинної систем, хворобами крові, онкозахворюваннями, — саме ці люди найважче хворіють і помирають.
"80% хворіють легко, 20% - важко. Заради тих 20% потрібно дотриматися карантину і не легковажити! Поки є люди, які виділяють вірус, будуть люди, які хворітимуть. Вакцини, щоб захиститися, немає. Маска, респіратор, соціальна дистанція — єдині методи захисту", - наголосила епідеміолог.
Нагадаємо, найбільше нових випадків за минулу добу зареєстровано у Львівській області — 112.
Станом на ранок 12 червня в Україні підтверджено 29 753 випадки COVID-19, з них 13 464 одужали, 870 померли.