Коли неможливо негайно відвідати стоматолога: які препарати допоможуть зняти зубний біль

2 хв на прочитання03 Червня 2023, 20:16

Не всі препарати є ефективними та безпечними.

Сильний зубний біль завдає маси неприємностей: псує настрій, не дає заснути, повноцінно приймати їжу, працювати, може супроводжуватися іншими хворобливими проявами.

Біль у зубах супроводжується підвищеною температурою, запаленням щоки, загальним погіршенням самопочуття. Ці сигнали свідчать про те, що необхідно терміново звернутися до стоматолога. Але така можливість є не в будь-який момент часу.

Що ж робити при гострому зубному болю, якщо не можна відвідати стоматолога негайно? Про це розповідає Телеграм-канал «Досвідчений фармацевт».

Знеболювальні фармацевтичні препарати є найдоступнішим засобом від зубного болю. Найбільш ефективним НПЗЗ при болю в зубах є препарати, що містять кетопрофен (Кетонал) та кеторолак (Кетанов, Кетарол) або декскетопрофен (Дексалгін). Ці ліки можуть прибрати зубний біль на 5-6 годин і одночасно мають протизапальну активність. У цій групі похідних пропіонової кислоти слід відзначити ібупрофен (Нурофен, Фаспік), напрасен (Санапрокс, Напріос) та флурбіпрофен (Флугалін).

Потужними знеболювальними та протизапальними засобами залишаються диклофенак та ацеклофенак, що належать до групи похідних фенілоцтової кислоти, однак у стоматології вони не отримали широкого застосування. Ефективним препаратом при зубному болю є німесулід (Найз), що знаходиться в ряді сульфонаміду.

Найдоступнішими лікарськими засобами при зубному болю є анальгін і парацетамол, але вони можуть допомогти тільки у випадках досить слабкого болю. Зазначені препарати протипоказані при вагітності (крім парацетамолу, який можна вживати з другого триместру), у молодшому дитячому віці

Оскільки більшість цих ліків належать до кислотних НПЗЗ, то подразнюють слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, і вживати їх слід у помірних кількостях, а також у разі відсутності ерозивно-виразкових проявів у шлунку, тяжких захворюваннях печінки та нирок, при бронхіальній астмі.

Також ми розповідали про 6 способів зняти гострий зубний біль у домашніх умовах.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: