Слідкування за розвитком ковіду у кожного хворого від перших ознак симптомів та відстеження рівня лихоманки та кисню є дуже важливим моніторингом вірусу. Таке уважне спостереження може допомогти пацієнту та його лікарю прийняти правильне рішення щодо необхідності відвідування лікарні чи госпіталізації. Повідомляє "The New York Times".
"Хоча більшість пацієнтів одужують приблизно через тиждень, в значної частини пацієнтів спостерігається погіршення в "дуже неприємну другу хвилю" хвороби", – зазначає доктор, доцент кафедри інфекційних хвороб в Університеті Альберти Ілан Шварц.
Після початкових симптомів ситуація виходить на стабілізацію, а потім спостерігається вторинне погіршення". Хоча кожен пацієнт різний, але лікарі кажуть, що дні хвороби з п’ятого по десятий часто є найбільш тривожним часом для респіраторних ускладнень COVID-19.
Особливо для пацієнтів старшого віку та пацієнтів із такими основними захворюваннями, як високий кров'яний тиск, ожиріння або діабет.
У молодих пацієнтів, у яких розвиваються ускладнення, боротьба може початися трохи пізніше, починаючи з 10 по 12 день. Більшість людей, які досягли 14-го дня без будь-яких тривожних симптомів, швидше за все, успішно одужають.
Важливо зателефонувати лікареві, якщо у хворого задишка або будь-який симптом, який його сильно турбує, незалежно від того, в який день захворювання він з'явився.
Під час перевірки пацієнтів із пневмонією внаслідок COVID-19 виявляється, що існує така собі річ як "помутніння шліфованого скла", туманний вигляд у нижній частині обох легенів. Рівень кисню може падати настільки повільно, що пацієнт цього навіть не помічає. Такий стан медики називають тихою гіпоксією. Часто хворі звертаються по допомогу лише тоді, коли насичення киснем досягає небезпечно низьких рівнів, що проявляється вже задишкою.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, яке найбезпечніше від COVID-19 дозвілля зимою в Україні.