Кашель – ледь не основна причина звернення батьків до педіатра. Як пояснює лікар--педіатр, дитячий кардіоревматолог Анастасія Морозик, кашель – це захисна реакція організму. Якщо в дихальні шляхи щось потрапляє (від крихти хліба до мокротиння і виділень з носа, що затікають по задній стінці глотки) – дихальні шляхи мають від цього позбутися. Так виникає кашель. Часто кашель супроводжує звичайне ГРВІ.
Кашель буває:
сухий – характеризується відсутністю макроти, часто його описують як "горловий", "лаючий";
вологий – коли утворюється слиз і відходить мокротиння, такий кашель зазвичай більш "глибокий".
Окрім того за словами медика, кашель може бути продуктивним ("ефективним"), коли мокротиння відходить після прокашлювання і настає полегшення, і мало- та непродуктивним, коли недивлячись на прокашлювання (через занадто густий слий або спазмовані бронхи), полегшення не настає, мокротиння не відходить.
Як зауважує лікарка, у більшості випадків, кашель, що супроводжує ГРВІ, минає самостійно за 10-14 днів та не потребує лікування. Проте кашель може бути ознакою і більш серйозних станів: бронхобструкції, запалення легень (пневмонії), плевриту. Його можуть викликати чужорідні тіла у дихальних шляхах, захворювання шлунку (при печії). Існує навіть психогенний кашель. Тому кашель – це не хвороба, а симптом, який сигналізує про якесь захворювання. Розібратися з причиною кашлю зможе педіатр після ретельного опитування та огляду дитини.
«Червоні прапорці», що мають вас насторожити:
Педіатр зазначає, що якщо ви помітили одну з цих ознак у дитини – негайно до педіатра!
"Кашель кашлю - рознь! Саме тому відповідальні педіатри ніколи не лікують кашель онлайн!" - додає медик.
До слова, школярів змусять вимикати гаджети на уроках — ініціатива депутатів.