Догори
Дати відгук

Картопля очолила список найдорожчих овочів світу

На щастя, йдеться не про будь-який сорт. Поки що.

1 хв на прочитання10 Жовтня 2021, 10:02
Фото: ugorod.od.ua Фото: ugorod.od.ua
Поділитись:

Agrigator розповідає про підбірку 5 найдорожчих овочів, зроблену виданням Conde Nast Taveller.  У підбірці опинилися картопля, гриби, хмелеві шишки, корінь васабі та шпинат.

Картопля La Bonnotte росте лише на маленькому острові Нурмуатьє біля узбережжя Франції і продається лише 10 днів на рік. Цей сорт картоплі має особливий смак через солоне повітря острова і збирається фермерами вручну. Приблизна ціна: 35.9 тис. грн/кг.

Серед найдорожчих овочів також японські гриби мацутаке, які мають смак м’яса і кориці. Гриби дуже рідкісні, ростуть у червоному сосновому лісі, що виснажується. Щорічний збір цих грибів в Японії знизився до 1 тис. тонн. Приблизна ціна:26.5 тис./кг.

Крихітні хмелеві шишки родом із Північної Америки настільки маленькі, що треба вирощувати багато рослин, щоб отримати цінність їжі. Орієнтовна ціна: 25.6 тис. грн/кг.

Справжній корінь васабі — один із найскладніших овочів у вирощуванні. Схильна до хвороб рослина вимагає ідеальної кількості вологості та правильного складу поживних речовин для росту. Орієнтовна ціна: 6.6 тис. грн/кг.

Фермер Асафумі Ямашита, народжений у Токіо, вирощує у Франції шпинат особливого сорту і продає його лише шеф-кухарям, які працюють в ресторанах із зірками Мішлен. Орієнтовна ціна: 718 грн/кг.

Також ми розповідали, що Україна продала свою картоплю в Білорусь і почала купувати в Польщі: що відбувається з цінами.

Фото: ugorod.od.ua

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost