Каліфорнія подала до суду на Дональда Трампа

4 хв на прочитання17 Квітня 2025, 22:50
Каліфорнія проти Трампа: судовий позов через торговельні тарифи. Фото: White House

Позов став першим юридичним викликом політиці Трампа щодо тарифів з боку штату США.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом вдався до рішучого кроку, подавши до суду на президента Дональда Трампа через запроваджені ним торговельні тарифи. Цей агресивний крок спрямований на те, щоб покласти край впливу президента на світову торгівлю, повідомляє Politico.

Позов, про який було оголошено в середу вранці спільно з генеральним прокурором Каліфорнії Робом Бонтою, став першим юридичним викликом політиці Трампа щодо тарифів з боку штату США.

Каліфорнія, п'ята за величиною економіка світу, ризикує втратити мільярди доларів через тарифи, оскільки ключові галузі штату, від Силіконової долини до сільського господарства, сильно залежать від міжнародної торгівлі.

"Незаконні тарифи президента Трампа сіють хаос серед каліфорнійських сімей, підприємств та нашої економіки, підвищуючи ціни та загрожуючи робочим місцям", - заявив Ньюсом. "Ми виступаємо на захист американських сімей, які не можуть дозволити цьому хаосу тривати".

Цей позов є найпрямішим юридичним викликом політиці Трампа з боку Ньюсома після того, як президент знову обійняв посаду в січні. Цей крок миттєво відновив протистояння між Каліфорнією та Трампом і зміцнив позицію штату як лідера опозиції, після того як Ньюсом кілька місяців звертався до президента за федеральною допомогою у ліквідації наслідків стихійних лих.

Позов є також знаменним як односторонній юридичний виклик, що підкреслює особливу важливість цього питання для Каліфорнії. Бонта тісно співпрацював з іншими штатами, де до влади прийшли демократи, у попередніх судових процесах, що оскаржували імміграційну політику Трампа та скорочення федерального фінансування.

Речниця Білого дому Куш Десай у своїй заяві в середу зазначила: "Замість того, щоб зосередитися на стрімкому зростанні злочинності, бездомності та недоступності житла в Каліфорнії, Гевін Ньюсом витрачає свій час на спроби заблокувати історичні зусилля президента Трампа, спрямовані на остаточне вирішення національної надзвичайної ситуації, пов'язаної зі стійким дефіцитом торговельного балансу нашої країни".

Ньюсом та Бонта у своїй аргументації посилаються на Закон про міжнародні економічні надзвичайні повноваження (International Economic Emergency Powers Act), закон, який Трамп використовує для введення тарифів без схвалення Конгресу. Обидва демократи стверджують, що Трамп не має повноважень накладати тарифи відповідно до цього закону, що відображає аналогічний позов, поданий у понеділок групою американських підприємств.

Трамп є першим президентом, який застосував цей закон для введення тарифів. Закон уповноважує президента регулювати фінансові транзакції та іноземні активи під час надзвичайних обставин. Трамп обґрунтовував свій крок тим, що торговельний дефіцит Америки з іншими країнами становить "національну надзвичайну ситуацію".

Бонта, однак, заявив, що широкомасштабні економічні наслідки та різке падіння фондового ринку через непередбачувану політику Трампа щодо тарифів становлять "майже щоденні загрози", які виходять за межі президентських повноважень, визначених законом.

"Хаотичне та непослідовне введення тарифів президентом не лише глибоко тривожить, воно є незаконним", - наголосив Бонта.

Трамп неодноразово погрожував ввести тарифи проти деяких країн, але зрештою відмовлявся від цього в останню мить, а також постійно змінював розмір тарифів, що застосовувалися до Китаю, одночасно пропонуючи винятки та заявляючи, що це не повні звільнення.

У Каліфорнії Ньюсом намагався дистанціювати свій штат від політики Трампа, сподіваючись зміцнити економіку Каліфорнії. У понеділок він запустив туристичну кампанію, спрямовану на залучення канадських туристів, які побоюються їхати до штату, назад на каліфорнійські пляжі та до національних парків.

Він також використовує економічну міць штату, а також його значний вплив на технологічну політику та кліматичні стандарти, серед інших ключових галузей, сподіваючись на створення "стратегічних" альянсів з країнами, які розглядають можливість вжиття заходів у відповідь проти американських товарів. Раніше цього місяця Ньюсом звернувся до світових лідерів з проханням виключити каліфорнійські товари, такі як мигдаль, вино та голлівудські фільми, зі списку товарів, які можуть потрапити під відповідні тарифи.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: