Підрядники, які планують взяти участь у тендері на підйом Delfi, обстежують судно та готують розрахунки. Однак у який саме спосіб прибиратимуть танкер ще невідомо. Про це розповів керівник Одеської ОДА Максим Куций, передає Суспільне.
За словами чиновника, наразі експертна рада з представників конструкторського бюро та науково-дослідницьких інститутів розробляють оптимальний план. Один із варіантів – розрізати танкер на частини.
“Так, попередньо екологічна інспекція стверджує, що наслідки будуть негативними. Але є така думка (і ми її перевіряємо), що під час транспортування судна забруднення буде не меншим, ніж під час розпилу. Офіційної позиції ані екологів, ані експертів наразі немає. Очікуємо на висновок з найбільш ефективним варіантом”, – зазначив Куций.
Водночас він розповів, що судно можуть підняти за допомогою "плавучого великогабаритного крану". Однак існує ризик розірвання та повного знищення Delfi під час підняття. Це, на думку Куцого, може призвести до “ще більших збитків і втрат”.
Готовність взятися за виконання робіт вже висловили декілька підрядних організацій. Їхні представники проводять додаткові обстеження та власні розрахунки. Після цього вони мають представити плани з ліквідації Delfi, пояснив керівник ОДА.
Також він запевнив, що комунікує з мерією Одеси щодо прибирання судна, однак сказав, що “представники міської влади не дуже охоче беруть участь” у цьому процесі.