Догори
Дати відгук

Із Днем психічного здоров’я! Замість привітання – протест

Тому що з таким рівнем фінансування українській психіатрії гаплик, вважають активісти

2 хв на прочитання10 Жовтня 2020, 18:11
Поділитись:

10 жовтня, у День психічного здоров’я, ГО «Психабіліті» почала безстроковий протест проти другого етапу медичної реформи / знищення психіатрії в Україні. Акція має бути всеукраїнською та довготривалою. Її метою є вимога до влади звернути увагу на проблеми медичної та соціальної допомоги психічно хворим людям та їхнім родинам.

«З 1 квітня 2020 року в Україні розпочався другий етап медичної реформи, який передбачає, що фінансувати заклади охорони здоров’я має Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Це стало катастрофою для галузі психіатрії. 

Принцип так званої медичної реформи "гроші ходять за пацієнтом" насправді має мету знищити психіатрію, тобто гонитва за кількістю пацієнтів змушує комунальні некомерційні підприємства (раніше лікарні) порушувати Протокол лікування хвороб, чим і позбавляє хворих з психічними розладами професійної, якісної та доступної медичної допомоги»,
– йдеться в повідомленні ГО «Психабіліті».

Активісти, родичі психічно хворих та працівники психлікарень не збиратимуться на акції перед будівлею ОП, а писатимуть листи до всіх гілок влади. Це президент України, уповноважений ВР з прав людини, Прем’єр-міністр, МОЗ, Мінсоцполітики, Конституційний суд, комітет ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, комітет ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, а також депутатські фракції і групи у ВР. Окрім того, ГО «Психабіліті» звернулася до Міжнародної Федерації психічного здоров'я.

Надалі такі звернення буде направлено до Асоціації психіатрів Америки та до Всесвітньої асоціації психіатрів.

«Будемо писати доти, доки не зупинимо руйнування системи психіатрії в Україні», – запевнили GreenPost у ГО «Психабіліті».

Наразі акцію підтримали Всеукраїнський Конгрес Пацієнтів (18 організацій), Адаптаційний Ресурсний Центр «БАРвінОК», Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень та Асоціація психіатрів України.

Раніше ми писали, що НСЗУ не розуміє, скільки часу потрібно за лікування психічно хворого, а також специфіки лікування психічно хворих.

Окрім того, ми розповідали, чому психіатри вважають, що медреформа була приречена на провал.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.