Виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай біля берегів острівного королівства Тонга викликало потужні цунамі, які досягли низки держав у тихоокеанському регіоні. Надзвичайно високі хвилі, пов'язані з виверженням вулканапризвели до розливу нафти на перуанському узбережжі.
Як повідомляється, влада Перу заявила, що розлив було ліквідовано протягом декількох годин, і зараз триває процес очищення території. Перуанський інститут цивільної оборони повідомив, що в неділю, 16 січня, судно завантажувало нафту на нафтопереробний завод (НПЗ) Ла-Пампілья на узбережжі Тихого океану, коли сильні хвилі хитнули його та викликали розлив.
Уряд не повідомив, скільки нафти потрапило в океан, місцеві пляжі наразі закриті.
НПЗ Ла-Пампілья у провінції Кальяо неподалік столиці Ліми належить іспанській компанії Repsol. Він вважається основним нафтопереробним заводом у Перу.
Нагадаємо, за даними Національної метеорологічної служби, звуковий удар можна було почути навіть на Алясці. Виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай у Тихому океані могло стати найпотужнішим виверженням цього вулкана з 1100 року нашої ери, випливає із статті вулканолога Шейна Кроніна, професора з Оклендського університету.
Вулкан Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай почав вивергатися в острівній південно-тихоокеанській державі Тонга 14 січня, спровокувавши хвилю цунамі. Зокрема, метеорологи в Японії повідомляли про загрозу цунамі заввишки до трьох метрів.
Щонайменше 230 тисячам японців було наказано евакуюватися, принаймні 10 суден були перекинуті або затонули. Евакуація проходила і на тихоокеанських островах, так, в Американському Самоа понад сотню сімей було евакуйовано з сіл на острові Саваї через великі хвилі. Штати на західному узбережжі США також попереджали про можливість цунамі.
Нагадаємо, Олімпіада у Пекіні стане повністю вулецево-нейтральною.