Догори
Дати відгук

Хробака з «Дюни» помітили на пляжах Великої Британії (ФОТО)

Ця істота нагадує формою велику п'явку з пащею-присоскою, в якій ховалося безліч спрямованих усередину зубів.

1 хв на прочитання03 Квітня 2024, 01:21
Фотографія морської міноги, зроблена Віллом Фотографія морської міноги, зроблена Віллом
Поділитись:

Соцмережі облетіли кадри, зняті на пляжі біля Exmouth Marina в британському графстві Девон. 26-річний Вілл Майлз сфотографував істоту, що нагадує формою велику п'явку з пащею-присоскою, в якій ховалося безліч спрямованих усередину зубів. Користувачі одразу порівняли його з піщаними хробаками із серії фільмів «Дюна».

Лікар Олександра Латиніна розповідає, що насправді незвичайна істота сягає близько 80 см. Фахівці розглянули в ній морську міногу. Представники цього виду висмоктують кров зі здобичі, тому їх також називають «риби-вампіри».

За словами морського біолога Джарко Хаверманса, морські міноги п'ять років живуть, закопавшись на дні, і харчуються органікою, що розкладається. Потім вони перетворюються на дорослих особин, мігрують морем, прикріплюються до більших риб або китів і існують як паразити. Жертви міног зазвичай не виживають.

До речі, нещодавно науковці з'ясували, що задній мозок, котрий контролює життєво важливі функції, такі як кров'яний тиск і частота серцевих скорочень, у морських міног та у людей має подібності на молекулярному та генетичному рівні.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.