Догори
Дати відгук

Громади не отримають обіцяних земель до прийняття ще одного закону – чиновник

2 хв на прочитання17 Травня 2020, 15:40
Image by Lubos Houska from Pixabay Image by Lubos Houska from Pixabay
Поділитись:

Громади не отримають обіцяні землі до прийняття закону №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Про це у інтерв’ю AgroPolit.com розповів голова Держгеокадастру Денис Башлик.

«Земля очікує на прийняття закону №2194, коли вона повністю передасться громадам, тому що при передачі за допомогою постанови, як це було раніше, там виникало багато питань: не реєструвалися права власності в певних моментах та інше. Тому, наша принципова позиція – земельна децентралізація має відбутися, але на рівні закону. Тож, поки що земля не передається, очікуємо прийняття закону», – сказав Башлик.

Нагадаємо, йдеться про повернення громадам право контролю над землями, що лежать поза населеними пунктами.

«Фактично, обрані місцевим населенням органи місцевого самоврядування у даний час контролюють лише близько десятої частини неприватизованих земель, в той же час, управлінські рішення, які приймаються призначеними із Києва чиновниками територіальних органів Держгеокадастру, далеко не завжди можуть розглядатися як такі, що відповідають інтересам сільських громад. Обмеження «земельної» юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів невиправдано ускладнює розвиток громад, зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування. До того ж, це не узгоджуються з одним із основних принципів демократичного суспільства, який визнаний у світі – принципом повсюдності місцевого самоврядування», - написано у пояснювальній записці до вказаного законопроєкту.

Як ми повідомляли, експерти стверджують, що кредитування на купівлю землі розпочнеться аж за 4 роки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.