Догори
Дати відгук

Кредитування на купівлю землі розпочнеться аж за 4 роки – експерт

2 хв на прочитання30 Квітня 2020, 14:23
Поділитись:

Через обмеження, встановлені законом про ринок землі, реальне кредитування на купівлю землі розпочнеться не раніше 2024 року. Про це в інтерв'ю AgroPolit розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

«До 2024 року дозволяється купувати сільськогосподарську землю тільки фізичним особам, лише до 100 га. Це означає, що агровиробники, які становлять основу сектору, не матимуть доступу до цього ринку. Отже, не матимуть потреби у кредитах на придбання під заставу цієї землі. Друге – попит на землю буде вкрай обмеженим і непрогнозованим. Отже, банки не зможуть розраховувати на продаж цієї землі. Використання землі як застави буде можливим, але для банку це буде, швидше, додатковим інструментом психологічного характеру для переговорів із боржниками, але не розглядатиметься як відшкодування кредиту у випадку проблем», - вважає експертка.

Тому, на її думку, й реального земельного кредитування варто очікувати не раніше запуску повноцінного ринку землі.

«За прогнозами, коли повноцінно  почне функціонувати з 2024 року закон про ринок землі і можна буде банкам під заставу брати сільськогосподарську землю в нормальних об’ємах, тоді ми очікуємо, що на 2-3% базові ставки по земельних кредитах зможуть знизитись. Вихід на ринок продавця і покупця суттєво на ставки не впливатиме. Якщо це буде, то їхня поява буде невеликою, тому це погоду не змінить. Тобто реального кредитування на покупку землі можна очікувати з 2024 року», - розповіла Коробкова.

Нагадаємо, учора Президент Зеленський підписав закон про ринок земель сільськогосподарського призначення. Згідно з законом, ринок землі відкриють з 1 липня 2021 року. Протягом перших двох років землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більш як 100 гектарів в одні руки. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року. Для них – не більше ніж 10 тис. гектарів в одні руки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро