Греція виведе з експлуатації 80% державних електростанцій, що працюють на вугіллі до 2023 року. Про плани щодо поетапної відмови від використання вугілля у виробництві електроенергії оголосив уряд країни, передає Electric Energy Online.
Урядом Греції передбачена також перепідготовка працівників енергетичної галузі у найбільш залежних від використання вугілля регіонах країни до 2023 року і підтримка розвитку відновлюваної енергетики.
На реалізацію поставленої мети Греція виділить найбільші за останні роки інвестиції у розмірі €5 млрд. Заплановані урядом країни інвестиції сприятимуть створенню понад 8 тис. робочих місць в регіонах Західна Македонія (Western Macedonia) і Мегалополі (Megalopoli), особливо залежних від вугілля.
Державна енергетична корпорація (Public Power Corporation) Греції оголосила про стратегічні плани будівництва у Західній Македонії сонячних електростанцій сумарною потужністю 2,3 ГВт. За прогнозами міжнародної аналітичної та консалтингової компанії GlobalData, до 2030 року виробництво електроенергії на базі вугільного палива у Греції знизиться до менше 10% або повністю зникне. У 2015 році вугільними електростанціями у Греції вироблялося 41,6% електроенергії, проте до 2019 року цей показник впав до 27,9%.
Протягом поточного десятиліття в країні очікується стрімке зростання ВДЕ-генерації, включаючи розробку проектів малих гідроелектростанцій. У період 2020-2030 років збільшення загальної встановленої потужності об'єктів генерації в країні на 85-90% відбудеться за рахунок реалізації проектів будівництва ВДЕ-генерації, з яких 55-60% припадатиме СЕС.
В даний час у Греції більше 25 ГВт потужностей сонячної і вітрової генерації знаходяться на етапі отримання дозволів або вже на стадії будівництва. Це стало можливим завдяки заходам, що вводяться, щодо скорочення часу подачі заявок на проекти будівництва ВДЕ-генерації, введення сертифікатів на використання ВДЕ, підвищення енергоефективності та планування будівництва шельфових ВЕС.