Догори
Дати відгук

Голова бюро ВООЗ в Україні розповів, коли буде кінець пандемії

Зараз у Європі найбільша хвиля ковіду

1 хв на прочитання24 Січня 2022, 20:02
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

За словами Голови бюро ВООЗ в Україні,  доктоа Ярно Хабіхта, вже наприкінці січня — на початку лютого в Україні прогнозують велике зростання нових випадків заражень. Спадання захворюваності може початися лише у березні. 

"Десь із літа або наприкінці 2022 року ми почнемо поступово виходити з пандемії. Однак вплив її буде відчуватися довше. Думаю, маски залишаться переважно в закладах охорони здоров'я як профілактика проти інших захворювань. Крім того, ще один урок, який ми винесли з цієї пандемії, — медична система має постійно покращуватися", - зазначив фахівець.

Він також зауважив, що нещодавно його організація аналізувала центри первинної медико-санітарної допомоги та побачили, що в Україні догляд за дітьми на хорошому рівні, медичними послугами для дітей більше користуються. Однак коли мова йде про планування сім'ї, інтимне чи репродуктивне здоров'я, то чимало людей не відвідують лікарів, які займаються цими напрямами. Водночас зростає потреба і в догляді за ментальним здоров'ям. Але через навантаження лікарів, пов'язане з ковідом, ці послуги не завжди доступні.  

"Зараз у Європі найбільша хвиля ковіду, яка була протягом останніх двох років, тож поки ми не можемо сказати, що почали виходити з пандемії. А втім, сподіваємося, що у 2022 році наблизимося до цього. Та щоб по-справжньому відновитися, знадобиться більш як 2-3 роки", - додав Хабіхт.

Нагадаємо,як отримати 1000 грн за вакцинацію — Мінцифри оприлюднило інструкцію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.