Догори
Дати відгук

Годувати до смерті: чим лебедів і качок не можна підгодовувати

Що можна давати та чи варто взагалі годувати.

2 хв на прочитання23 Листопада 2021, 13:11
Качки Качки
Поділитись:

З настанням холодів люди частіше  йдуть годувати лебедів і качок шкідливою  їжею, не думаючи про те, що це  може  призвести  до смерті птиці  внаслідок поїдання швидких і оброблених вуглеводів.

Лебеді та качки добре переносять холодну пору року та можуть самостійно знайти собі їжу, якщо водойма не замерзла, а якщо замерзла — птахи перелітають на теплі річки або водосховища. І навіть  якщо в них закінчується кормова база, то птахи не відлітають на південь, бо знають, що їжа «прийде сама» та чекають на неї, пише волонтерка Олеся Кулик.

Лебеді та качки, а також гуси — це зерноїдні птиці, тож їм корисна будь-яка рослинна необроблена їжа: овес, ячмінь, пшениця, кукурудза, різні овочі та навіть фрукти, влітку птиці щипають траву, а під водою, хвостиком догори копаються в мулі та вимивають через щіточки в дзьобі всіх рачків, що є на дні річки або озера, тим самим одержують додаткове джерело вітамінів, кальцію зокрема.

Чого не можна?

За словами волонтерки, не можна давати швидкі вуглеводи: хліб, батон, чипси, печиво, крекери та інші хлібобулочні вироби. Швидкі вуглеводи блокують вітамін D, E і марганець, у зв'язку з чим у птахів деформується скелет, як правило крила та кільова кістка, у птаха з’являються «ангельські крила»), викривлення кільової кістки. Це може призвести до того, що птах ніколи не відновиться та не зможе літати, і це все ще у кращому випадку, але є ще й гірший результат. В організмі птахів розвивається дисбактеріоз, закупорка кишківника та птахи вмирають.

Крім того, не з'їдені качками шматочки хліба/батона, забруднюють водойми та призводять до розростання і цвітіння отруйних водоростей. Ті, у свою чергу, стають причиною появи у воді безлічі паразитів і вся живність у ній стає вразливою до інфекцій.

До слова, у Дніпро випустили майже 7 тонн риби.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.