Догори
Дати відгук

Гепатит А або ж хвороба Боткіна: лікар розвіяв міф про неможливість бути донором

Маленькі діти зазвичай переносять хворобу Боткіна практично безсимптомно

2 хв на прочитання26 Жовтня 2023, 13:50
Гепатит А хвороба Боткіна жовтяниця і можливість здати кров донорство Гепатит А хвороба Боткіна жовтяниця і можливість здати кров донорство
Поділитись:

Навколо спалаху гепатиту А (хвороба Боткіна або жовтяниця) читачі підняли вірне питання: “Чому, перехворівши гепатитом А, неможливо стати донором?”

Насправді, це поширений міф, пише лікар Євген Дубровський. Перенесений гепатит А не є пожиттєвим протипоказанням до здачі крові. Те, що багато центрів крові не приймають таких донорів, неправильно та не відповідає інструкціям. Це ще тягнеться шлейф з радянських часів, коли людей, які перехворіли на гепатит А, відсторонювали від донорства назавжди. Знання патогенезу та імунної відповіді на цю інфекцію вже давно змінили цей погляд. 

В  Наказі МОЗ про гепатит А як протипоказання не йдеться, тож, за словами Дубровського, піісля перенесеного гепатиту А насправді можна здавати кров.

" Більше того, якби провели масовий скринінг антитіл, всі дуже б здивувались масштабами кількості перехворілих. Маленькі діти зазвичай переносять хворобу Боткіна практично безсимптомно, без жовтяничної форми, як звичайне кишкове захворювання. Гепатити В та С, дійсно, навіть після одужання пацієнта, стають перешкодою для донорства. Цьому є обґрунтування. Від цих інфекцій не так просто одужати без лікування", - деталізує лікар. 

Оскільки імунітет після перенесеної “жовтяниці” є пожиттєвим та люди хворіють лише один раз, здавати кров не заборонено. Лише є рекомендація утриматись від здачі  крові пів року або рік після одужання, наголошує фахівець. Це пов’язано з тим, що печінка потребує часу для відновлення після перенесеної хвороби. До речі, вживання алкоголю та парацетамолу теж суворо не рекомендується в цей період. Бо можуть бути дуже погані наслідки.

 "Кому цікаво  знати все про тимчасові та абсолютні протипоказання до донорства, є "Порядок медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів". Про гепатит А у документі жодної згадки. Так само як і про кір, вітряну віспу, паротит, кашлюк та інші численні вірусні захворювання. Перехворів – означає здоровий!", - додає лікар.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ЕкоКомітет на своєму засіданні розглянув низку питань
ЕкоКомітет на своєму засіданні розглянув низку питань
2 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенероване ШІ
Науковці з'ясували, чому в м'ясі чорнобильських вепрів досі є надлишок радіації, а інших тварин — ні
3 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенероване ШІ
Найневибагливіші й морозостійкі: що слід знати про англійські троянди (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
 Агро Виробництво круп та пластівців Одеський регіон
В Україні зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп
1 хв на прочитання4 години тому
Гороскоп на 26 травня 2024 року - день, коли Юпітер у Близнюках принесе море подарунків
2 хв на прочитанняВчора
Мільйони людей стануть свідками рідкісного параду із шести планет: чи побачать його українці
2 хв на прочитанняВчора
Риби рекордсмени і “туристи”: 5 неочевидних фактів до Всесвітнього дня міграції риб
6 хв на прочитанняВчора
Легкий молочний мусовий десерт з 4 інгредієнтів: смачно та просто
1 хв на прочитанняВчора