Догори
Дати відгук

Газ у Європі подорожчав до $410 після відмови «Газпрому» від додаткового транзиту

До того ж «Газпром» запланував ремонт своїх головних експортних газопроводів.

1 хв на прочитання29 Червня 2021, 20:01
Фото:
mynizhyn.com Фото: mynizhyn.com
Поділитись:

Ціна природного газу на найбільшому європейському хабі TTF перевищила 400 доларів за тисячу кубометрів. Ціни підскочили до 410 доларів після того, як «Газпром» знову відмовився бронювати додаткові потужності української ГТС на липень. Про це свідчать дані біржі, пише rbc.ua. 

Компанія «Оператор газотранспортної системи України» 29 червня виставив на аукціон додаткові (переривані) транзитні потужності на липень - 63,7 млн кубометрів на добу. Однак вони виявилися незатребуваними.

Ситуація на європейському газовому ринку ускладнюється тим, що на липень «Газпром» запланував ремонт своїх головних експортних газопроводів.

У «Газпрому» на 2021 рік діє довгострокове бронювання потужностей української ГТС в обсязі 40 млрд кубометрів, що становить 109 млн кубометрів на добу.

Крім того, 15 млн кубометрів твердих потужностей заброньовано додатково на аукціоні 21 червня. У червні «Газпром» прокачує через Україну повний обсяг - в середньому по 124 млн куб.м на добу.

«Газпром» і раніше відмовлявся від бронювання перериваних потужностей, які "Оператор газотранспортної системи України" виставляв на аукціони.

Раніше генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон заявив, що зростання ціни газу в Європі пов'язаний з тим, що «Газпром» відмовляється від додаткового бронювання українських потужностей.

Нагадаємо, що Україна закликала США використати всі можливі законні інструменти, щоб зупинити будівництво російського газопроводу шляхом запровадження санкцій.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.