Догори
Дати відгук

Українці отримуватимуть ще одну платіжку за газ

Якщо споживачів не влаштує послуга, вони мають право зібратися й обрати іншу компанію.

2 хв на прочитання23 Червня 2021, 14:13
Українці отримуватимуть ще одну платіжку за газ. Фото:Pixabay Українці отримуватимуть ще одну платіжку за газ. Фото:Pixabay
Поділитись:

В Україні узаконили третю платіжку за газ. Комунальники можуть стягувати з українців, які живуть у багатоквартирних будинках, плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Законопроєкт вже ухвалено та підписано.

Про це в коментарі OBOZREVATEL заявив керівник Асоціації професійних управителів нерухомості Андрій Нікончук. За його словами, третя платіжка за газ з'являтиметься тоді, коли в цьому виникне необхідність, наприклад, трапиться аварійна ситуація, яку потрібно буде усунути. І це може статися в будь-який момент.

«З огляду на чинні зміни до закону, за замовчуванням обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж покладено на суб'єкт розподілу газу, того, хто обслуговує зовнішньобудинкові інженерні мережі. Але за це він буде за замовчуванням виставляти рахунок власникам будинку. Якщо споживачів не влаштує послуга, вони мають право зібратися й обрати іншу компанію. Але ця компанія має відповідати умовам Держпраці у частині техніки безпеки»,— зауважив Нікончук.

За словами Андрія Нікончука, скільки буде коштувати послуга з обслуговування мереж, поки незрозуміло. А граничну її вартість має визначити Кабмін.

«Можу припустити, що мешканці багатоквартирних будинків за розподіл платять залежно від обсягу газу, який вони спожили за попередній рік. Можливо, обслуговування мереж — це також буде формульна складова. Адже будинок на будинок не схожий, мережі на мережі не схожі. Єдина цифра, до якої можна прив'язатися, це обсяг, який проходить цими мережами» — додав він.

Раніше обслуговування внутрішньобудинкових мереж було закладено в тариф за послуги ЖЕКу. Зараз ЖЕК цим займатися перестав і внутрішньобудинкові газові мережі на деякий час залишилися «безгоспними».

З 1 травня набрав чинності закон № 1060, який перевів мешканців приватних і багатоквартирних будинків на індивідуальні договори з постачальниками послуг.

Документ зобов'язує співвласників будинку укладати договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем з операторами ГРС або іншими компаніями, які можуть забезпечувати таке обслуговування.

До слова, «Нафтогаз» підвищив ціну на газ до 11,94 грн/куб. м.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото:
Фінанси — Today.ua
Ціни на тепло для населення можуть зрости на 15–70 % — прогноз
1 хв на прочитання29 Липня 2021
Фото:
Євроінтеграційний портал — Кабінет Міністрів України
У Міненерго розповіли, як розвиватимуть енергетику з відновлюваних джерел у 2022–2026 роках
1 хв на прочитання29 Липня 2021
Фото: Німецька хвиля
Громада на Сумщині запустила першу в області сонячну електростанцію
1 хв на прочитання28 Липня 2021
Фото:
informator.ua
Чорнобильську зону перекрили через повідомлення про замінування
1 хв на прочитання28 Липня 2021
Понад 47 млн доз вакцини до кінця року, старий тариф на електрику та новий природний парк — рішення Кабміну
1 хв на прочитання28 Липня 2021
Біля Шотландії збудують плавучі вітряні електростанції
1 хв на прочитання27 Липня 2021
У США тестуватимуть бетон, який дозволяє заряджати електромобілі під час руху
1 хв на прочитання27 Липня 2021
У затопленому Бердянську електрострумом вбило двох чоловіків: один рятував іншого
1 хв на прочитання23 Липня 2021
Більше з GreenPost