Гарант вірності та домашнього затишку – 9 вересня Всесвітній день краси

3 хв на прочитання09 Вересня 2024, 09:10
9 вересня Всесвітній день краси

З 1995 року цей день присвячується всьому прекрасному, що приносить естетичне та моральне задоволення.

Краса властива всьому здоровому, вона символізує гармонію і є джерелом спокою. Вона втілює ідеали як для окремої людини, так і для всього людства. XX століття стало справжньою революцією в косметології. З ініціативи Міжнародного комітету естетики і косметології СІДЕСКО було засновано Міжнародний день краси (International Beauty Day), який відзначається щороку 9 вересня.

Міжнародний комітет естетики і косметології СІДЕСКО (CIDESCO – Comité International D’Esthétique Et De Cosmétologie), головна міжнародна Асоціація терапії краси, був заснований у Брюсселі в 1946 році. За ці роки організація зросла завдяки тисячам фахівців з усього світу і роботі 33 відділень у багатьох країнах.

З 1995 року цей день присвячується всьому прекрасному, що приносить естетичне та моральне задоволення. 9 вересня в багатьох країнах світу проходять конкурси краси. Перший такий конкурс відбувся в Бельгії у вересні 1888 року, а перший конкурс «Міс Світу» – у Лондоні в квітні 1951 року. Учасницями конкурсів краси стають не лише жінки з класичними параметрами 90-60-90, але й ті, хто виділяється своєю неповторною, особливою красою.

Окрім конкурсів, цього дня проводяться різні фестивалі, акції та заходи, де беруть участь люди, чия зовнішність не відповідає загальноприйнятим модельним стандартам. Свято також відзначають косметологи, виробники та продавці косметики, пластичні хірурги, працівники модельного бізнесу та всі фахівці індустрії краси.

А якими рисами зовнішності українки відрізняються від жінок інших національностей?

"Характерні для українок риси обличчя значною мірою залежать від регіону. Наприклад, для Наддніпрянської України характерні "карі очі, чорні брови", а галичанки - русоволосі та світлоокі. У кожній частині України був свій ідеал краси, який можна простежити й тепер. Зовнішність українок завжди дуже яскрава і привертає увагу сильної статі. Українські жінки з давніх-давен приділяли багато часу своєму вигляду, що не характерне для жінок інших країн", - пише Юлія Нікішенко, кандидат історичних наук, етнолог.

Перш за все, продовжує етнологиня, слов’янська жінка, на відміну від європейок, завжди вважалась цнотливішою. Коли в роки війни німці вивозили українських дівчат, то виявили, що 99 відсотків з них - незаймані. Це дуже їх здивувало, так вони зрозуміли, що український генофонд незіпсований. Крім того, українська жінка для чоловіків інших націй - це своєрідний гарант вірності та домашнього затишку. Усі знають, що українки скромні та хазяйновиті, вміють дбати про сім’ю та бути справжньою берегинею домашнього вогнища. Такий культурний стереотип закладений у всьому світі. 

Більше новин читайте на GreenPost.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: