Енергія на малині: у Нідерландах плантації малини вкрили сонячними панелями

2 хв на прочитання03 Квітня 2020, 03:11
pixabay

У Нідерландах на плантаціях малини встановили напівпрозорі сонячні панелі замість плівкових тунелів для вирощування ягоди

Кущі малини на висоті 2,50 метра закрили сонячними модулями, які захищають чутливі рослини від сильного дощу і граду, і одночасно виробляють електроенергію. Для цього розроблена спеціальна монтажна система з інтегрованими двометровими сонячними модулями, які покривають два ряди малинових кущів і нахиляються на 10 градусів на схід і захід.

Технологію Agrophotovoltaik («Агрофотовольтаік»)  впровадив нідерландський фермер Піт Альберс, передає.

Як повідомляється, ряди модулів встановлені на невеликій відстані один від одного. Така конструкція працює як система вентиляції, видаляючи вологе повітря і запобігаючи утворенню цвілі на ягодах. Тонка сітка розсіює і розподіляє дощ. Щоб забезпечити малину достатньою кількістю світла, використовуються спеціальні напівпрозорі кристалічні сонячні панелі, які пропускають 25% сонячного світла.

Початкові результати експерименту показали, що врожайність під напівпрозорими модулями потужністю 150 кВт приблизно на 20% нижче, ніж під плівковими тунелями. Проте така технологія  дозволяє контролювати врожайність і збирати ягоду протягом усього сезону безперервно, уникаючи піку дозрівання ягоди у період низької вартості, так як середня температура під рядами модулів приблизно на 5 градусів нижче, ніж у звичайних тунелях з прозорої плівки. 

Однією з переваг технології є те, що такі «сонячні» тунелі можна використовувати 30 років, на відміну від плівкових, які необхідно міняти кожні 6 років.

Надалі фермер  планує використовувати тунелі з сонячних панелей на всій малиновій плантації площею 3 га.

Як відомо, Польща за рік збільшила потужність сонячних електростанцій майже в чотири рази. А Сполучені Штати Америки посіли перше місце у світі за потужністю нових сонячних електростанцій, які було введено до експлуатації протягом 2019 р

GreenPost писав, що Україна має придатну територію для розвитку "сонячної енергетики". Особливо перспективними є центральні, південні та східні регіони. Середньорічна загальна кількість енергії сонячного випромінювання в північних областях знаходиться в межах 1 070 кВт∙год / м2, у південних –  1 400 кВт∙год та вище / м2. Тому економічні показники СЕС будуть залежати від її розташування.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: