Енергетики рятують лелек: вигідно усім

2 хв на прочитання12 Березня 2020, 14:56
Щороку в Україні гине 26 видів птахів від зіткнення з лініями електропередач і ураження струмом, особливо страждає білий лелека

На сьогодні встановлено 136 захисних платформ у Дніпропетровській та Донецькій областях

В Києві планують встановити ще дві гніздові платформи для білих лелек. Чотири таких споруди спорудили у столиці тогоріч. Про це на запит GreenPost повідомила керівник відділу з комунікацій ДТЕК Київські електромережі Алла Гурова.

«Ми багато років піклуємось про цих птахів. У містах лелеки часто гніздяться на опорах повітряних ліній електропередач, таких у Києві – всього 12%, проте і на них нерідко можна побачити пташине гніздо. Тож робота наших фахівців вчасно помітити птахів, а потім перенести гніздо на спеціальні платформи», – сказала пані Гурова.

Щороку в Україні гине 26 видів птахів від зіткнення з лініями електропередач і ураження струмом, особливо страждає білий лелека. На захист лелек ДТЕК з 2013 року реалізовує програму із встановлення струмозахисних платформ для гнізд птахів. На сьогодні встановлено 136 захисних платформ у Дніпропетровській та Донецькій областях, в листопаді 2019 року перші 2 платформи з’явилися у Києві. В 2020 році компанія планує системно продовжити реалізацію проекту на Київщині.

Довідка:
Гнізда, які енергетики ДТЕК Київські електромережі почали встановлювати в столиці, представляють собою спеціальну металеву платформу-корзину. Вона кріпиться до електроопори вище рівня електричних дротів. Така конструкція допомагає убезпечити птахів та унеможливлює аварійні ситуації, що інколи трапляються через облаштування пташиних гнізд безпосередньо на електроопорах. Адже коли неукріплене гніздо сповзає на дроти – це може призвести не тільки до руйнування гнізда та загибелі птаха. Але й стати причиною серйозної аварії – обриву дротів, пожежі, знеструмлення.

«Це допомагає, але таких платформ треба, звичайно, набагато більше. Ну та й проблема ж не тільки у гніздах. Чимало лелек гинуть на стовпах від замикання і травмуються, налітаючи на дроти», – прокоментував ініціативу енергетиків заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника Віталій Грищенко.

Як писав GreenPost, у ВРУ розглядається законопроєкт №2351, який вносить понад 60 нових зоозахисних та екологічних норм в 11 діючих законів. Зокрема, передбачається заборонити контроль чисельності бездомних тварин шляхом евтаназії, комерційне фотографування та пропаганду жорстокого поводження з тваринами, знищення рідкісних видів тварин і рослин, що входять до регіональних «червоних» списків.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: