Догори
Дати відгук

Коли пізно вакцинуватися від грипу: експерти про підйом захворюваності в Україні

І кому варто це зробити

3 хв на прочитання02 Жовтня 2020, 12:27
Поділитись:

На одному з телеканалів Олег Рубан, лікар-епідеміолог, кандидат медичних наук, начальник управління Держпродспоживслужби в м. Києві заявив, що проти грипу ніколи не пізно вакцинуватися, але при показаннях і під наглядом лікаря.

«Я вакцинуюсь особисто і вакциную всю родину і наш робочий колектив, тому що це дійсно єдиний захист від цього захворювання в таку пандемію, епідемію грипу, яку ми зараз реєструємо», – розповів він.

Чиновник повідомив, що вакцини, на жаль, ще немає в аптечній мережі, вона з’явиться в жовтні, але наголосив, що треба вакцинуватися людям, які є в  групі ризику, та які можуть захворіти на коронавірус і мати ускладнення. Це літні люди, люди з хронічними захворюваннями судин, люди з хронічними захворюваннями легень, люди з порушенням обмінних процесів.

Олег Рубан нагадав, що вакцинуватися можна і за власний кошт, проте вакцинація людей із груп ризику здійснюється за кошти місцевого бюджету. Орієнтовно вакцина коштує 200-500 грн залежно від мережі, і протягом 5 років її ціна не змінюється. «Середня ціна не така велика, щоб не захистити себе від даного захворювання», – вважає очільник Держспродспоживслужби.

Чиновник наголосив, що ми можемо самі собі призначити вакцинацію, але є ризик ускладнень, ризик неправильного проведення контролю холодового ланцюга. Тому найкраще, щоб цю медичну маніпуляцію проводили навчені люди в спеціалізованих амбулаторних закладах.

У своєму коментарі GreenPost відомий імунолог-вакцинолог Андрій Волянський висловив згоду з думкою, що вакцинуватися проти грипу не пізно, навіть на тлі підйому захворюваності.

«Тим більше що "класичний" сезон грипу – це лютий-березень. Саме на цей період припадає пік кількості захворілих», – нагадує лікар.

Відповідно до даних Центру громадського здоров’я, від ускладнень грипу протягом минулого епідсезону в Україні померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких – діти віком до 17 років.  При цьому минулого епідсезону в Україну було поставлено 500 000 доз вакцин від грипу, однак вакцинувалися лише 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становить 10,5%.

Цього ж року в Україну буде поставлено 665 000 доз вакцин від грипу:

  • 500 000 доз вакцини VAXIGRIP TETRA (виробник Франція, чотиривалентна);
  • 45 000 доз вакцини Інфлувак (виробник Нідерланди, тривалентна);
  • 100 000 доз вакцини ДжіСі Флю (виробник Республіка Корея, тривалентна);
  • 20 000 доз вакцини ДжіСі Флю Квадрівалент (виробник Республіка Корея, чотиривалентна).

За розрахунками ВООЗ, цього епідсезону в Північній півкулі циркулюватимуть 4 штами грипу. Тривалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох таких штамів, відповідно чотиривалентна – від чотирьох.

Раніше ми розповідали, як відрізнити грип від COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost