Догори
Дати відгук

Експерт розповів, чи можна назвати солі наркотиками і як правильно їх вживати

А також до яких трагічних наслідків це призводить.

2 хв на прочитання29 Вересня 2020, 12:16
Поділитись:

Популярні у молоді так звані солі дуже руйнують мозок, розповідає Олексій Квітковський, регіональний представник Всеукраїнського об’єднання людей із наркозалежністю «Волна» у Луганській області, у своєму інтерв’ю GreenPost

«Наркоманія – це "тяга до сну", бо "наркоз" – це сон. Тому солі я б і наркотиками не називав – це, навпаки, стимулятори, і вони настільки розганяють мозок… Люди йдуть у марафони на 2, 3, 5, 6 днів, з'являються галюцинації – вони потім самі ці історії навіть друкують в інтернеті», – говорить він.

Квітковський наводить приклад із життя: на шостий день марафону молодик прийшов до друзів, і йому здалося, що там усі спеціально зібралися, щоби його вбити, тому він зістрибнув з балкона третього поверху й біг 20 хвилин у майці та в штанах босоніж по снігу. Прийшовши до тями під дією холоду, він повернувся – йому було соромно зізнатися, що з ним таке трапилося.

«Він каже: "Після цього я більше ніж на 3 дні марафону не ходжу". Зробив для себе висновки…» – іронічно посміхається  Олексій Квітковський.

Але все може закінчитись і більш трагічно. Один його знайомий торік вкоротив собі віку – це був у нього четвертий день марафону, його дружина розповідала, що він просто встав, вийшов з кухні, методично роззувся, поставив табуретку і стрибнув з 8 поверху просто на асфальт. За словами дружини, не було ніякої видимої причини.  Квітковський пояснює: просто мозок стомлюється.

«Ніхто ж не розповідає, що в цей час треба пити воду періодично, виходити дихати свіжим повітрям – хоч якось відновлювати роботу мозку. Часто вони по кілька діб перебувають у закритому приміщенні, де мало кисню», – розповідає експерт.

Окрім того, сучасні наркотики дуже підвищують сексуальну активність як чоловіків, так і жінок, говорить Олексій Квітковський.

«Є навіть таке поняття "хім-секс" – хімічний секс, під дією хімічно активних речовин. Зазвичай людина розкріпачується в цей час, у неї якісь моральні гальма злітають – здається, що це прояв свободи. Тоді часто відбувається незахищений секс, часто груповий – міняються партнерами…», – розповідає  Квітковський.

Раніше ми писали, що експерти назвали шокуючу статистику смертей від передозування наркотиками (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Фото з відкритих джерел
В Україні - 11 288 нових підтверджених випадків COVID-19, кожен десятий хворий - дитина, госпіталізовано майже 50%
1 хв на прочитаннягодина тому
Кардіолог пояснює, чому при артеріальній гіпертензії «стало легше» — це ілюзія
2 хв на прочитання2 години тому
Їм здорову їжу і не худну: лікарка-дієтолог розповіла в чому причини стійкості ваги
1 хв на прочитання3 години тому
Недостатній сон у 45 років загрожує деменцією в 60
1 хв на прочитання9 годин тому
Перехід на сіль зі зниженим вмістом натрію зменшує ризик інсульту
2 хв на прочитанняВчора
Скандал у школі: "першачки" розповіли батькам, що їх класна керівник п'яна
1 хв на прочитанняВчора
Всесвітній день хребта: кілька простих порад для здорової спини
2 хв на прочитанняВчора
Хірург-онколог розповів чи існує зв'язок між мобільним телефоном та онкологічними захворюваннями
2 хв на прочитанняВчора