Діяли зловмисники у 2021-2022 роках, використовуючи завідомо підроблені документи. Загальна вартість незаконно здобутих ними об’єктів нерухомого майна складає майже 15 мільйонів гривень. На землі накладено арешт, а правопорушникам повідомлено про підозру. Про це йдеться у пресрелізі Головного управління Нацполіції в Одеській області.
Викрили правопорушників слідчі слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області спільно з працівниками Управління Служби безпеки України в Одеській області під процесуальним керівництвом Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Одеської обласної прокуратури.
Правоохоронці встановили, що створив організовану групу та організував її протиправну діяльність колишній депутат Затоківської селищної ради, який тривалий час очолював постійну депутатську комісію з земельних питань та вже двічі був засуджений за вчинення незаконних земельних оборудок. До скоєння правопорушень він залучив одного з інженерів-землевпорядників та двох раніше засуджених за вчинення злочинів проти власності осіб.
«Організатор керував діями учасників групи та виготовляв підроблені рішення сесій Затоківської селищної ради, які датував 2015-2017 роками, згідно з якими нібито надався дозвіл на виготовлення землевпорядної документації особам, документи яких інші спільники підшукали лише у 2021-2022 роках, а також – рішення Кароліно-Бугазької сільської ради від 2022 року про передачу земельних ділянок у власність. Насправді таких рішень депутати вказаних рад на засіданнях сесій не приймали, - розповів начальник слідчого управління ГУНП в Одеській області Сергій Коновальчук. – Інші учасники переховували підроблені печатки разом із комп’ютерною технікою, які наразі вилучені, та підшукували землевпорядні-організації, державних реєстраторів, які погодились за відсутності замовників розробити землевпорядну документацію та провести державну реєстрацію прав приватної власності на користь осіб, визначених учасниками організованої групи. Учасники групи забезпечували пошук осіб, які за незначну винагороду або за інших умов погодились надати власні документи, а також усували перешкоди для вчинення злочинів, забезпечували переоформлення земельних ділянок з метою створення враження про добросовісність подальшого набуття прав на земельні ділянки, тобто легалізацію майна одержаного незаконним шляхом».
Ділки планували продати частину землі за ринковими цінами добросовісним покупцям. Ще частину земельних ділянок вони «вилучили» у громади на замовлення одного з представників місцевого готельного бізнесу, який фінансував вчинення злочинів. У такий спосіб підприємець мріяв розширити бізнес.
Загальна ринкова вартість незаконно привласненого зловмисниками нерухомого майна, на яке накладено арешт, складає майже 15 мільйонів гривень.
Слідчі обласної поліції під процесуальним керівництвом спеціалізованої прокуратури повідомили фігурантам про підозру, в залежності від скоєного, за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (шахрайство); ч.ч. 3 та 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч.ч. 3 та 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів); ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація «відмивання» майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування триває.