Київський еколого-культурний центр подав до суду на Кабмін України та Мінекоенерго за невиконання Закону України про захист карпатських лісів. Окружний Адміністративний суд м. Києва прийняв позов і відкрив провадження в адміністративній справі. Про дату засідання суд має повідомити незабаром.
Восени 2019 нова Верховна Рада ухвалила закон №249-IX«Про внесення змін до деяких законів України (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)». Півроку тому, 30 жовтня 2019, закон був підписаний президентом Володимиром Зеленським і незабаром почав діяти. Але - тільки на папері.
Закон не працює, оскільки не виконані його прикінцеві положення – не розроблені та не ухвалені підзаконні акти.
«В першу чергу ми вимагаємо змін до «Порядку спеціального використання лісових ресурсів», який був затверджений Кабміном України ще в 2007 році, і яким рубки головного користування дозволяються в заказниках, господарських зонах національних парків і регіональних ландшафтних", - повідомив GreenPost директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
GreenPost відстежує хід цієї справи.
Як ми вже писали, закон №249-IX опікується лісами високогір’я (вище 1100 метрів), крутих схилів та прибережними. Усі вони грають ключову роль у попередженні лавин, селів, зсувів та повеней: тримають ґрунти і уповільнюють стікання вологи вниз, в долини. Особливу увагу закон приділяє охороні ялицево-букових лісів. Вони доволі рідкісні: трохи більше 50 тисяч (51 923) гектарів на усі наші Карпати. Різні (за домішками інших дерев та складом трав’янистого «килиму» під кронами) підвиди ялицево-букових занесені до Зеленої книги (аналог Червоної, але для рідкісних рослинних угрупувань).