Догори
Дати відгук

Екологічний стан зони відчуження є стабільним і контрольованим

Зону відчуження можна використовувати для зеленої енергетики.

1 хв на прочитання09 Червня 2021, 13:36
Екологічний стан зони відчуження є стабільним і контрольованим. Фото з ФБ сторінки ДАЗВ Екологічний стан зони відчуження є стабільним і контрольованим. Фото з ФБ сторінки ДАЗВ
Поділитись:

Третій день Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія» присвячений, зокрема, обговоренню проблем Зони відчуження. Учасники форуму обговорюють питання пожежної безпеки зони, роботи підприємств ДАЗВ, туристичний розвиток. 

«Навіть зміни клімату, які відбуваються, ми на них звертаємо увагу і тримаємо у фокусі. Особливо, ЧАЕС, сховище відпрацьованого палива та радіоактивних відходів», —  заявив Максим Шевчук, заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Основний потенціал, за словами посадовця, це розвиток наукових проектів (екокластер) і просвітницько-туристичного напрямку. Завдяки цим напрямам Україна може змінювати сприйняття зони на міжнародній арені.

Крім цього, зону відчуження можна використовувати для «зеленої» енергетики, ця територія потребує безпечного та професійного поводження, високотехнологічності, максимальної автоматизації. 

Нагадаємо, Зона встановлена у 1986 р., після евакуації населення із 30-кілометрової зони навколо станції. Площа території — 2576,9 км². Чорнобильська зона відчуження — заборонена для вільного доступу територія, що зазнала інтенсивного забруднення довгоживучими радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

До слова, у Міндовкілля вважають, що структуру управління підприємствами в зоні відчуження слід повністю перезавантажити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.