Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Екологічна тематика без наукового підходу дозволяє політикам маніпулювати - провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ

Екологічна тематика без наукового підходу дозволяє політикам маніпулювати - провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ

3 хв на прочитання09 Вересня 2020, 12:17
Олександр Дячук / фото УНІАН (Сергій Чузавков) Олександр Дячук / фото УНІАН (Сергій Чузавков)
Поділитись:

Екологічна тематика без якісних наукових досліджень дає політикам можливості для маніпуляцій у передвиборчий період. Про це заявив провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України, кандидат технічних наук, голова комітету Професійної асоціації екологів України Олександр Дячук, пише УНІАН.

На його думку, Україна в цілому і окремі об'єднані територіальні громади зокрема не зможуть домогтися успіхів у своєму розвитку, якщо не будуть спиратися на наукові дослідження хорошої якості в економічній, соціальній, інфраструктурній, екологічній, управлінській сферах.

"Саме відсутність об'єктивних професійних досліджень і розрахунків, публічного їх обговорення дає широкі можливості як для маніпулювання, так і для ухвалення не найкращих управлінських рішень. Наявність же ґрунтовного комплексного аналізу проблеми і сучасних підходів до її вирішення, які відкриті для експертизи, - це найкращий аргумент в уникненні маніпуляцій", - сказав Дячук.

Він зазначив, що вчені підходять комплексно до вирішення тієї чи іншої проблеми і не пропонують швидких і універсальних рішень. Вони використовують методи, які можна перевірити.

"Наука убезпечить від маніпуляцій. Можна розбивати всі маніпуляції геть чисто, якщо вимагати аргументацію і посилання на джерела", - пояснив провідний науковий співробітник Інституту економіки і прогнозування НАНУ.

За його словами, політичні партії досить часто фінансують роботи, пов'язані із соціологічними дослідженнями. Тоді як аналіз впливу і способів реалізації таких програм ніхто не фінансує.

"Хотілося б, щоб партії так само фінансували комплексні дослідження способів і наслідків реалізації їхніх програм, публічно обговорювали їх із суспільством, використовуючи науково обґрунтовані аргументи", - сказав Дячук.

Він вважає, що справжні вчені досить часто входять до лав екологічних рухів, де намагаються реалізувати свої знання, проте також досить часте їх входження в політичні партії, на жаль, не характеризується ефективністю застосування їх напрацювань в основі політичної діяльності.

"Вчений може долучитися до політичної партії, щоб підвищити рейтинг, але потрібно розуміти, чи дійсно його погляди використовуються партією у своїй політичній програмі. Те саме стосується й активістів. Важливо розуміти, яка їхня мета. Справжні екоактивісти, а не "псевдо", завжди працюють в парі зі вченими або експертами і знають свою справу і можуть вимагати результатів в уряду", - пояснив вчений.

"Закликаємо суспільство, ЗМІ, всіх небайдужих ретельно перевіряти екологічну інформацію, відсівати маніпулятивні та брехливі відомості до їх публікації та розповсюдження, викриваючи маніпуляторів", - додав Дячук.

Раніше Професійна асоціація екологів України закликала політиків припинити передвиборчі маніпуляції на тему захисту навколишнього середовища, оскільки вони дискримінують сам інститут громадянського суспільства і можливості для сталого розвитку країни в цілому. За словами президента Асоціації, про проблеми навколишнього середовища згадують або на виборах, або під час екологічних катастроф. Лише деякі лідери, структури, громадські організації регулярно і наполегливо акцентують увагу на реальних загрозах і необхідності системних підходів і рішень до усунення проблем.

Керівник програми Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку UNIDO в Україні Ігор Кирильчук зазначив, що передвиборчі маніпуляції на тему захисту навколишнього середовища не дозволяють Україні ефективно використовувати міжнародну фінансову допомогу, спрямовану на розвиток екологічно дружніх технологій.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.