Екокомітет Ради схвалив програму поводження з радіоактивними відходами та євроінтеграційний закон про воду

2 хв на прочитання9 годин тому
Екокомітет Ради схвалив програму поводження з радіоактивними відходами

Депутати також підтримали розрив екологічних угод з РФ та Білоруссю і приєднання до міжнародного договору про генетичні ресурси рослин.

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування на засіданні 30 червня ухвалив низку важливих рішень, зокрема рекомендував парламенту остаточно ухвалити Загальнодержавну програму поводження з радіоактивними відходами та підтримав у першому читанні ключовий законопроєкт про питне водопостачання, що наближує українське законодавство до норм ЄС.

Засідання відбулося у форматі відеоконференції за участі народних депутатів, представників уряду, державних агентств та громадських організацій.

Одним з головних рішень стала остаточна підтримка законопроєкту про поводження з радіоактивними відходами (реєстр. № 12356). Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити його в другому читанні та в цілому як закон під новою назвою "Про затвердження Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на 2025-2032 роки".

Також Комітет розглянув та підтримав урядовий законопроєкт про удосконалення норм у сфері питного водопостачання та водовідведення (реєстр. № 13349). Метою документа є приведення українського законодавства у відповідність до директив Європейського Союзу, що є частиною зобов'язань за Угодою про асоціацію. Депутати рекомендували парламенту прийняти цей законопроєкт за основу.

Крім того, Комітет підтримав прийняття за основу та в цілому блоку міжнародних ініціатив, зокрема:

Серед інших рішень, комітет підтримав зміни до закону про "інвестиційних нянь" та оновлення будівельних норм щодо систем пожежогасіння для базових станцій мобільного зв’язку.

На одному з наступних засідань депутати планують заслухати інформацію Міндовкілля про результати офіційного скринінгу законодавства України на відповідність праву ЄС за переговорним розділом "Довкілля та зміна клімату".

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: