Екокатастрофа на Уралі: винен мідно-сульфідний рудник

1 хв на прочитання17 Липня 2020, 14:29
Photo: Sergey Zamkadniy

З території  покинутого мідно-сульфідного рудника на Уралі виливаються річки, які забарвлюють землю в кольори розпеченої лави. Дерева, що потрапляють в зону розливу, гинуть, відзначають місцеві жителі. Фото "кислотних" рік у Свердловській області показав російський блогер  в Instagram.

Яскраво-помаранчевий пейзаж спостерігається біля  рудника недалеко від села Льовиха. Шахта «затоплена, і тепер з неї течуть кислотні річки, отруюючи все, до чого вони торкаються», написав блогер zamkad_life, щоб описати серію своїх кадрів, пише  nv.ua. 

Еколог Андрій Волєгов, який очолює місцеву неурядову організацію «Екоправо», заявив, що забруднена вода повинна була бути нейтралізована в технічному «ставку», але цей ставок переповнюється під час проливних дощів.

Волєгов попередив прокурорів про ситуацію ще в минулому році і отримав відповідь, що компанія, яка відповідає за забруднюючі речовини, не була належним чином профінансована і не могла купити досить вапна для нейтралізації кислоти. Наразі ж у  місцевій райпрокуратурі заявляють, що фахівці «беруть проби, щоб встановити, чи відповідає обробка кислотної води з шахти правилам».

За даними місцевих ЗМІ, уряд Свердловської області попросив закрити шахту, але Москва відмовилася на тій підставі, що там все ще є цінні ресурси.

Нагадаємо, радіоактивні відходи потрапили до питної води на окупованому Донбасі.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: