Екоінспекція прийде швидше: як діяти, щоб перевірка не забарилася

2 хв на прочитання29 Березня 2020, 12:02

Пости у соцмережах не є підставою для перевірки

Державна екологічна інспекція (ДЕІ) більше не повинна погоджувати позапланові перевірки з Мінекоенерго. Це суттєво зменшить час від отримання заяви або скарги до моменту виїзду інспекторів. До 26 березня ДЕІ мала отримувати дозвіл на позапланову перевірку від міністерства - таке листування могло тривати довго. Тепер же, обіцяють у інспекції, це будуть лічені дні.

«Ми зможемо працювати оперативніше. Просимо усіх небайдужих повідомляти про випадки порушення природоохоронного законодавства (вирубка лісів, незаконний вилов риби у нерест, незаконне засмічення території і тд) через заяву», – сказав GreenPost начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Він порадив звертатися або до регіональних підрозділів ДЕІ (координати – на відповідних сайтах), або на адресу центрального офісу info@dei.gov.ua.

 

Багато людей пише у соцмережах, викладають фото та відео і вимагають від екоінспекторів реакції. Але це не є підставою для проведення перевірки.

«Ми готові реагувати, але підставою для перевірки є, за законом, лише заява фізичної особи, тобто людини, яка має у заяві вказати, які її екологічні права порушено», – додав Олександр Позняков.

Тому треба звертатися офіційно.

«У зверненні обов’язково треба зазначити наступне: ПІБ, місце проживання, інформацію для зворотного зв’язку, власне, текст самої заяви і, обов’язково, дату і підпис. Для відправки електронною поштою необхідно зробити все те ж саме, надсилати треба відсканований документ. Також треба вказати які саме ваші права порушено, наприклад: «порушено право доступу до водойми» якщо скаржитесь на незаконно встановлений паркан біля води», – прокоментувала GreenPost ситуацію екоюрист Галина Левіна.

На жаль, громадські організації не можуть подавати скарги.

"Зміни, внесені до законів кілька років тому, зробили неможливими скарги з боку юридичних осіб, наприклад, громадських організацій. Це значно полегшило життя порушників і, навпаки, зробило активістів вразливішими", - сказала GreenPost Галина Левіна.

На переконання юристки, законодавство треба покращувати, посилювати можливість громадян та організацій викривати випадки екологічних негараздів.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: