Догори
Дати відгук

Екоактивісти підписали важливий «зелений» меморандум

Він визначає засади взаємодії щодо удосконалення законодавчого регулювання ВДЕ у парламенті, підтримку міжнародних і національних інвесторів, обмін інформацією, усунення чинних проблем і подолання бар’єрів для «зеленої енергетики».

3 хв на прочитання05 Березня 2021, 13:18
Підписали важливий меморандум у сфері виробництва електроенергії з відновлювальних джерел Підписали важливий меморандум у сфері виробництва електроенергії з відновлювальних джерел
Поділитись:

Учасники МФО «Чиста енергія — здорове довкілля» та провідні асоціації у сфері відновлюваної енергетики підписали Меморандум про партнерство та співпрацю. Про це повідомили на Facebook-сторінці МФО.

Документ підписали 5 березня під час брифінгу в Центрі економічного відновлення.

Участь у підписанні меморандуму взяли співголови МФО «Чиста енергія — здорове довкілля» народні депутати Олексій Гончаренко, Максим Єфімов, Юлія Клименко, Олексій Кучеренко, Дмитро Лубінець, Олександр Лукашев, Арсеній Пушкаренко та Людмила Буймістер. 

Також були присутні голова Асоціації «Українська асоціація відновлюваної енергетики» Олександр Козакевич, голова правління Громадською спілки «Українська вітроенергетична асоціація» Андрій Конеченков, директорка Асоціації «Європейсько-українське енергетичне агентство» Олександра Гуменюк, президент Української водневої ради Олександр Рєпкін.

Документ, який підписали, визначає засади взаємодії щодо удосконалення законодавчого регулювання ВДЕ у парламенті, підтримку міжнародних і національних інвесторів, обмін інформацією, усунення чинних проблем і подолання бар’єрів для «зеленої енергетики», спільну організацію заходів та об’єднання зусиль для подолання кризових явищ.

«Україна зробила свій цивілізаційний вибір, сповнений викликів, проте і сповнений нових можливостей для всіх українців. Від виконання Україною кліматичних зобов’язань відповідно до Паризької кліматичної угоди та приєднання до Європейського Зеленого курсу залежить здорове екологічне майбутнє та сьогодення», — прокоментували підписання меморандуму в МФО «Чиста енергія — здорове довкілля».

Свою думку висловив і нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко.

«Від успіху у виконанні Україною кліматичних зобов’язань відповідно до Паризької кліматичної угоди та приєднання до Європейського зеленого курсу залежить здорове екологічне майбутнє та сьогодення. Вирішення цілої низки проблемних питань, пов’язаних із сектором ВДЕ, таких як погашення заборгованості, відсутність запуску зелених аукціонів, відсутність взагалі Державної стратегії та Плану дій розвитку сектору, не можливе без експертної підтримки, яку мають представники громадського сектору, які є максимально наближеними до щоденного життя бізнесу та політичної волі до прийняття змін, які несуть позитивні зміни», — сказав Гончаренко. 

Також екологи й екоактивісти окреслили низку проблемних питань, розв'язати яких покликана «дорожня карта», прописана у меморандумі. Йдеться про трансформацію вугільних регіонів, синхронізацію української енергосистеми з ENTSO-E, прихід глобальних компаній на український ринок та енергетичну незалежність України. 

Як ми інформували своїх читачів раніше, стратегію Вітренка щодо зелених тарифів розкритикували.  Для вирішення ситуації із зеленими тарифами на думку нардепа Гончаренка потрібно внести зміни до кошторису країни та розплатитися з інвесторами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго