Догори
Дати відгук

Екоактивістка вийшла на одиночний пікет під ОПУ аби захистити Біличанський ліс

Олександра Куцан вимагає від президента забезпечити визначення меж Біличанського лісу, як це передбачає закон.

2 хв на прочитання10 Лютого 2021, 19:00
Екоактивістка Олександра Куцан на одиночному пікеті захищає унікальний ліс на Київщині Екоактивістка Олександра Куцан на одиночному пікеті захищає унікальний ліс на Київщині
Поділитись:

Екоактивістка Олександра Куцан вийшла на одиночний пікет під Офіс президента України, аби привернути увагу до того, що у Держгеокадастрі "відкладають у довгу скриню" визначення меж Біличанського лісу. Фото жінки на особистій Facebook-сторінці опублікувала координаторка руху ЧЕСНО Ірина Федорів. 

На світлині видно, як Олександра Куцан стоїть на морозі перед дверима Офісу президента України із саморобним плакатом. На ньому напис: "Президенте, виходь! Де межа Біличанського лісу?".

За словами координаторки ЧЕСНО, Куцан навіть не пустили в приміщення Офісу. Послалися на коронавірус та карантинні обмеження. 

Нагадаємо, що ситуація із Біличанським лісом почала загострюватися ще у 2014 році. Межі лісу ніяк не можуть винести в натуру.  Відповідальні особи щоразу переносять дедлайни та, за словами активістів й екологів, навмисно затягують час, прискіпуючись до документів.

Екоактивісти підозрюють, що "Держгеокадастр" навмисно затягую розгляд справи та неправомірно прискіпується до документів. 

За словами Федорів, робоча група напрацювала дорожню карту співпраці і строки виконання, аби встигнути винести межу нацпарку в натуру в межах чергового дедлайну, змінили керівництво у Держгеокадастрі – Кабмін призначив заступником голови відомства Єгора Бодрова. З того моменту все і забуксувало. 

За її словами, саме Бодров відкликав уже готові файли із документами. Для того, аби Держгеокадастр прийняв від офіційної установи файли повторно, їх довелося офіційно подавати через ЦНАП. 

"Ситуація ускладнилася після того, як Олександр Дубинський домовився з місцевими дерибанниками - командою фігуранта антикорупційних розслідувань Карплюка", - озвучує свої побоювання за долю унікального лісу координаторка руху ЧЕСНО.

Біличанський ліс - це урочище і частина Голосіївського національного природного парку (з 2014 року), розташоване у Святошинському і Подільському районах Києва. 

1 травня 2014 року президент України своїм указом включив Біличанський ліс, площею 6 462,62 га,  до складу Голосіївського національного природного парку. 

У тому ж таки 2014 році Вищий конституційний суду за позовом Прокуратури Київської області повернув у держвласність ділянку площею 109 га, яку раніше передали житлово-будівельному кооперативу "Біличанка". 

Активістам, які намагаються відстояти право лісу на існування, неодноразово погрожували та навіть завдавали фізичної шкоди. 

Як ми інформували своїх читачів раніше, "Держгеокадастр" саботує винесення меж Біличанського лісу. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.