Екоактивістам, які у центрі Берліна облили Бранденбурзькі ворота фарбою, дали умовний термін

2 хв на прочитання26 Квітня 2024, 12:47
Бранденбурзька брама, облита помаранчевою фарбою активістами руху «Останнє покоління». Фото: Paul Zinken/dpa/picture alliance

«Вчиняючи таким чином, вони роблять ведмежу послугу важливому питанню захисту клімату».

У Берліні трьох активістів руху «Останнє покоління» засудили до восьми місяців позбавлення волі умовно за те, що вони облили помаранчевою фарбою Бранденбурзьку браму в центрі німецької столиці. Про це повідомляє DW із посиланням на прес-службу суду.

Підсудних — двох чоловіків віком 28 і 64 років, а також 22-річну жінку — визнали винними у заподіянні шкоди громадському майну. Активісти визнали свою причетність до нападу на одну з найвідоміших пам'яток ФРН, заявивши на суді, що хотіли висловити протест проти кліматичної політики німецького уряду.

Внаслідок акції воротам було завдано матеріальних збитків на суму близько 110 тисяч євро. При визначенні покарання суд, крім суми збитків, врахував і той факт, що в результаті було пошкоджено національну пам'ятку. Заявлена активістами мета — домогтися зміни кліматичної політики — не виправдовує таких дій, вирішив суд, наголосивши, що в умовах демократії існують інші способи досягнення політичних цілей. Вирок поки що не має юридичної сили і може бути оскаржений.

Кліматичні активісти з руху «Останнє покоління» 17 вересня 2023 року за допомогою вогнегасників облили помаранчевою фарбою Бранденбурзькі ворота у центрі Берліна. Постраждали у результаті всі шість колон споруд. Того дня біля воріт було затримано 13 активістів.

Правлячий бургомістр Берліна Кай Вегнер різко розкритикував акт вандалізму, нагадавши, що ворота — це символ Берліна як міста свободи.

«Місто, яке також виступає за свободу вираження думок і чесні дебати про наше майбутнє. Своїми діями ця група не тільки завдає шкоди історичним Бранденбурзьким воротам, а й нашому вільному дискурсу про важливі проблеми нашого часу та майбутнього», — заявив Вегнер.

Дії активістів він назвав не «протестами», а радше «незаконним заподіянням шкоди власності та кримінальними правопорушеннями».

«Вчиняючи таким чином, вони роблять ведмежу послугу важливому питанню захисту клімату. Ті, хто серйозно ставиться до захисту клімату, повинні дистанціюватися від цих дій і цієї групи», — закликав бургомістр.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: