Догори
Дати відгук

Дикі свині продукують стільки CO₂, як вихлопні гази мільйона автівок

Кабани розорюють територію площею від 36 000 до 124 000 квадратних кілометрів.

1 хв на прочитання22 Липня 2021, 16:43
Фото:
Волинь-нова Фото: Волинь-нова
Поділитись:

Дикі свині з усього світу щорічно виробляють приблизно 4,9 млн тонн вуглекислого газу — стільки ж CO₂ за цей час виділяють 1,1 млн автомобілів. До такого висновку прийшла міжнародна група дослідників з Австралії, Нової Зеландії та США.

Наукова праця команди опублікована у журналі Global Change Biology. Вона присвячена впливу цих тварин на екологію у світі.

Повідомляється, що кабани впливають на навколишнє середовище, коли шукають їжу: вони орють ґрунт і вивільняють вуглекислий газ, що міститься в ньому. Ці тварини — живі мінітрактори, вважає провідний автор дослідження, доктор Крістофер О’Браян.

«Коли ґрунт пошкоджується через оранку людьми або дикими тваринами, в атмосферу викидається вуглець. Оскільки ґрунт містить майже втричі більше вуглецю, ніж атмосфера, навіть невелика його частка, виділяючись з ґрунту, може прискорити зміну клімату», — заявив дослідник.

За підрахунками команди О’Браяна зараз кабани розорюють територію площею від 36 000 до 124 000 квадратних кілометрів.

«Це величезна територія, і це не тільки впливає на здоров’я ґрунту та викиди вуглецю, але також загрожує біорізноманіттю та безпеці продуктів», — додав О’Браян.

Тому, вважають дослідники, постійне зростання популяція кабанів у світі може стати загрозою для клімату. Якщо кабани потраплять у райони з рясним ґрунтовим вуглецем, у майбутньому вони будуть виробляти ще більше парникових газів.

Нагадаємо, що у Запорізькій області дикі свині тероризували село.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.