Дві самки звичайних гладких гончих акул, що живуть в італійському акваріумі, продемонстрували здатність до безстатевого розмноження, або партеногенезу. Про це повідомили вчені, коли отримали підтвердження появи потомства у двох хижачок без участі самця.
Партеногенез - розмноження без участі самців - не є чимось унікальним у тваринному світі. Однак, це перший випадок, коли таку здатність було зафіксовано у звичайних гладких гончих акул, вид яких перебуває під загрозою зникнення.
Дві самки акул провели 14 років в акваріумі без контакту з самцями. З 2020 року вони регулярно розмножуються безстатевим шляхом, що вказує на факультативний партеногенез, тобто здатність перемикатися між статевим та безстатевим розмноженням залежно від умов середовища. Аналіз ДНК потомства та матерів підтвердив, що вони мають ідентичні гени.
Вчені вважають, що ця поведінка може бути життєво важливим механізмом виживання в умовах скорочення популяції самців. Це відкриття дає надію на те, що навіть види, що перебувають під загрозою зникнення, можуть знайти способи вижити та зберегти свою популяцію.
Більше новин читайте на GreenPost.