Догори
Дати відгук

Дурили покупців — у Польщі українські огірки видавали за місцеві

Власнику магазинів загрожує штраф у розмірі 10% річного обороту всієї мережі в країні

2 хв на прочитання25 Травня 2020, 18:06
Поділитись:

У Польщі спалахнув скандал з однією з найбільших мереж супермаркетів в країні. Управління у сфері конкуренції та захисту прав споживачів Польщі порушило провадження проти групи Biedronka, за введення в оману клієнтів щодо країни походження фруктів і овочів.

Про це повідомляє TVP Info

"Biedronka - мережа з понад 3 тисячами дисконтних магазинів у понад тисячі населених пунктів Польщі. За кількістю магазинів це найбільша комерційна мережа роздрібної торгівлі в Польщі", - йдеться у повідомленні.

Згідно зі скаргами споживачів, підтвердженими під час контролю Торгової інспекції, у магазинах мережі Biedronka на табличках з'явилися неправдиві відомості про країну походження фруктів та овочів. Виявилося, що магазини Biedronka продавали як польські: тепличні огірки з України, моркву з Бельгії та Нідерландів та італійську капусту з Франції. У зв’язку з цим глава управління порушив провадження проти Jeronimo Martins Polska, якій належить мережа магазинів. 

"Я звинуватив Jeronimo Martins Polska в порушенні інтересів споживачів шляхом введення їх в оману щодо країни походження фруктів і овочів. Для багатьох це ключова інформація, яка може визначити покупку того чи іншого продукту", - заявив глава антимонопольного управління Томаш Хростний. 

За його словами, споживачі все частіше керуються економічним патріотизмом у своєму виборі та охоче обирають вітчизняні товари. Неправдива інформація в магазинах Biedronka може спотворити їхні рішення щодо купівлі. Через введення споживачів в оману Jeronimo Martins Polska загрожує штраф у розмірі до 10% від річного обороту. Уряд Польщі закликав поляків купувати польську продукцію для підтримки місцевої економіки під час коронавірусної кризи.

Нагадуємо, за тиждень огірки подорожчали у 1,5 разів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.