Догори
Дати відгук

До кінця року в Чорнобилі завершать зведення сховища ядерних відходів

2 хв на прочитання09 Жовтня 2020, 14:58
Поділитись:

Роботи з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) в Чорнобильській зоні відчуження Київської області будуть завершені до кінця 2020 року. Це заявив тимчасово виконуючий обов'язки президента Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» Петро Котін. Повідомляє "УНІАН".

«За нашим графіком, який зараз скоригований, ми очікуємо завершити всі роботи тут цього року. Але є питання, яке від нас не залежить: завершення будівництва 40 км залізниці Вільча-Янів. Колія повинна бути закінчена, щоб ми змогли привозити сюди паливо з наших атомних електростанцій», - сказав він.

За словами Котіна, для використання ЦСВЯП необхідно побудувати залізничні колії до сховища на ділянці лісу, яка знаходиться в управлінні Державного агентства з управління Зоною відчуження (ДАЗО).

Залізнична колія "Вільча-Янів" знаходиться в управлінні "Укрзалізниці", лінія не експлуатувалася кілька десятиліть і знаходиться в напівзруйнованому стані. Виконати роботи з вирубки дерев, кущів і чагарників на самій колії та прилеглій до неї території має ДСП "Північна Пуща", що знаходиться в підпорядкуванні ДАЗО, однак у зв'язку з недостатнім фінансуванням ці роботи не виконані. Відповідно "Укрзалізниця" не може приступити до прокладки залізничного полотна.

"Перша партія палива, згідно з графіком, має надійти до сховища з Рівненської АЕС у квітні 2021 року. До цього часу можна ще встигнути запустити ЦСВЯП", - сказав Котін.

Голова "Енергоатому" зазначив, що введення в експлуатацію ЦСВЯП буде проривом для України, оскільки це підвищить енергетичну безпеку нашої країни в цілому і дозволить економити до 200 млн дол. на рік, які Україна щорічно витрачає на вивезення відпрацьованого ядерного палива в Росію. 

«Ми зараз знаходимося на стадії, коли завершуємо це грандіозне для України будівництво. Це дозволить нам заощадити близько 150-200 млн дол. на рік, які ми зараз повинні платити Російській Федерації за те, що ми відправляємо туди наше відпрацьоване ядерне паливо з трьох наших атомних станцій», - пояснив він.

Нагадаємо, замовника будівництва сховища ядерного палива змусять сплатити місцевим мешканцям “відступні”.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Жінка з бізнес-класу спричинила повернення літака, який летів з Маямі: лайнер розвернувся просто над океаном
1 хв на прочитання2 години тому
Несподівано: дієтолог відзначила найкорисніший напій для печінки
1 хв на прочитання3 години тому
golos.ua
"Тисяча Зеленського" для людей 60+: є те, що вони не зможуть купити в аптеках
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото з відкритих джерел
COVID: статистика нових заражених приголомшує, кількість госпіталізацій зростає
1 хв на прочитання7 годин тому
Посоліть свій шампунь: як досягнути кращого ефекту, ніж за допомогою дорогих засобів догляду
3 хв на прочитання8 годин тому
Смерть від звичайних, раніше виліковних хвороб - супербактерії вбивають мільйони людей
2 хв на прочитання9 годин тому
10 секретів, які допоможуть зберегти сексуальну гармонію в парі: розповідають сексологи
2 хв на прочитання15 годин тому
Фруктове господарство з Одещини виграло грант й змогло значно знизити собівартість продукції
1 хв на прочитанняВчора