Понеділок, 26 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Енерго
  • АЕС
  • Замовника будівництва сховища ядерного палива змусять сплатити місцевим мешканцям “відступні”

Замовника будівництва сховища ядерного палива змусять сплатити місцевим мешканцям “відступні”

Гроші підуть на соціально-економічний розвиток ОТГ, територія яких межує з Чорнобильською зоною

1 хв на прочитання09 Жовтня 2020, 12:49 209
Фото: ZIK.ua Фото: ZIK.ua
Поділитись:

Замовник будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива вже найближчим часом може бути змушений сплатити чималу суму на розвиток прилеглих районів, які теоретично опинилися у зоні ризику. 

Відповідний законопроєкт №4193 “Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом”, який подала нардеп Оксана Савчук, вже розглядає комітет.  

З його текстом можна ознайомитися тут

Він передбачає, що замовник будівництва централізованого сховища спрямовує кошти в обсязі 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва на спорудження об’єктів соціального призначення та інші соціальні потреби у місті Славутичі, Іванківській та Поліській об’єднаних територіальних громадах Київської області.

У такому разі Іванківська об’єднана територіальна громада отримає 50%, Поліська об’єднана територіальна громада – 10%, м. Славутич – 40 %.

Ці кошти врахують в кошторисі будівництва централізованого сховища.

Як ми писали раніше, Чорнобильська АЕС отримала дозвіл на проведення “гарячих” випробувань сховища відпрацьованого ядерного палива “сухого” типу (СВЯП-2).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.