Догори
Дати відгук

Десятки тисяч людей на Харківщині залишилися без води (відео)

На місцевому водогоні сталося кілька аварій.

2 хв на прочитання03 Березня 2021, 17:35
Поділитись:

У місті Лозова, а також у ще двох селищах Харківської області відключили водопостачання. Без води залишилися домівки майже 70 тис. мешканців. Про це повідомляє ТСН.
Людям повністю відрізали воду, однак вона почала зникати ще минулого тижня через масштабну аварію на водогоні. Спочатку стався прорив на одній ділянці, а згодом надійшла інформація про витік на іншій, тому ремонтні роботи затягнулися. Учора фахівцям вдалося виявити місце пошкодження: з'ясувалося, що труба тріснула просто під залізничними коліями, що ускладнило ремонт.
За словами комунальників, трубопровід уже полагодили, проте вода й далі продовжує кудись витікати, а тому шукають ще один прорив.«Відправляють на Лозову десь 400–450 кубів на годину, але ми отримуємо приблизно 110 кубів, тобто лише четверту частину», — зазначив перший заступник лозівського міського голови Олександр Жидков.
Зараз воду різним районам подають із резервуарів за графіком, однак мешканці скаржаться, що її отримують не всі, а графік порушується.
Місцевий водогін — це дві гілки довжиною 30 км, одна з яких зношена на 90 %, інша — на 75 %. Магістраль потребує капітального ремонту. За словами чиновників, вони вже розробили проєкт ремонту, втім потрібної суми — понад 750 млн грн — у місцевому бюджеті немає, а тому будуть просити допомоги в уряду.
Якщо проблеми з водою сягнуть критичної точки, в Лозовій можуть оголосити надзвичайну ситуацію регіонального рівня, школи переведуть на дистанційне навчання, а лікарні прийматимуть лише тяжкохворих пацієнтів.

Тим часом у Японії вже цвітуть ранні сакури (ФОТО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.